Motosiklet Tutkunları 'Güvenli Sürüş' İçin Manisa'da - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

Motosiklet Tutkunları 'Güvenli Sürüş' İçin Manisa'da

 04 Mayıs 2014, 00:12  

Motosiklet Tutkunları 'Güvenli Sürüş' İçin Manisa'da

Kask takma ve güvenli sürüşün önemine dikkat çekmek için Manisa'da Valiliği tarafından hayata geçirilen Motosikletliler İçin Güvenli Sürüş projesi kapsamında çeşitli illerden gelen motosiklet tutkunları Manisa'da buluştu.

 

Motor spor kulüplerinin katıldığı proje ile 250 motosiklet Manisa'da kampa alındı. Manisa Valiliği önünde toplanan yüzlerce motorcunun Manisa sokaklarında oluşturduğu kortej ise renkli görüntülere sahne oldu. Manisa’da gerçekleştirilen projenin önemine değinen Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar, “Manisa Valiliği ve Belediyesi'ne böyle bir projeye sahip çıktıkları için teşekkür ediyoruz. İstanbul’dan gelen bir arkadaşımız güvenlik ve yarış eğitimi almak isteyenlere yardımcı olacak. Yaz sezonunun başladığı günlerde artık kazaların yaşanmasını istemiyoruz. İnsan hayatında hata ve kazaların mutlaka olacağını fakat riskin en aza indirilmesi gerektiğini, bunun da gerekli ekipmanları eksiksiz kullanmakla sağlanabileceği bilincini yayıyoruz. Bu durumu motosiklet kullanan her yaştan insanımıza anlatmaya çalışacağız. Motosiklet kullanımında illa hız isteniyorsa yarış pistlerini kullanmalıyız" dedi.
Manisa Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürlüğünün koordinasyonunda ilgili kamu kurum, kuruluş ve derneklerin işbirliğiyle “Motosiklet Kullanımının yaygınlaştırılması, Fark Edilme, Güvenli Sürüş Teknikleri ve Trafik Kurallarına Uyulması” konularında motosiklet sürücülerin bilinçlendirilmesi, toplumsal duyarlılığın arttırılarak can ve mal kaybının en aza indirilmesi ve önlenmesi amaçlanıyor. 18 kurum ve kuruluş tarafından desteklenen projenin sloganları, “Kask Candır”, “Kaskınız Kaskonuzdur”, “ Bir Kask Bir Can”, “Kask Tak Hayatta Kal”, “Rüzgâra Karşı Güvenle” olarak belirlendi.
Manisa Motor Sporları Kulübü, Tarzan Motosiklet Kulübü, Manisa Motosiklet Kulübü, Akhisar Motokros Enduro Spor Kulübü, Salihli EnduroTouring Motosiklet Gurubu, Atam Motosiklet Gurubu ve MagneziaRiders Motosiklet Gurubu projeden yararlanan kulüpler arasında yer aldı. Akça Holding A.Ş.- Aktur, Sofra Yemek Sanayi ve Hizmet AŞ., Dağlılar Limitet Şirketi'nin sponsorluğunu yaptığı proje kapsamında 250 kişi teorik ve pratik motosiklet kullanımı uygulamalara katılacak. Ayrıca etkinlikler çerçevesinde İl Jandarma Komutanlığı ve Emniyet Müdürlüğü tarafından şehir merkezinde motosiklet sürücülerine kask dağıtılacak. Proje kapsamında 10 bin broşür ve 3 bin afiş dağıtımı yapılacak.

Bu haber 2558 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Etkinlik Haberleri

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü MXGP of Turkey tanıtım toplantısı dünya medyasında büyük ilgi görürken, yapılan haberlerde Türkiye'nin organiza...

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından Eğitmen Denklik Başvuru ve Eğitmen Kursuna Katılacakların Listesi Açıklan...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

MXGP OF TURKEY 2018 TANITIM


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu