TMF'den Dev Eğitim... - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

TMF'den Dev Eğitim...

 10 Ekim 2011, 01:02  

TMF'den Dev Eğitim...

Kenan Sofuoğlu'nun önceki günlerde açılan pisti Türkiye şampiyonasının hemen ardından müthiş bir eğitime ev sahipliği yaptı. Yaşları 5 ile 15 arasında değişen 22 junior yarışçı Şakir Şenkalaycı ve Mümtaz Pak eşliğinde supermoto çalışması yaptı.

 

2 gün süren kampta sporcular ve aileleri bir yandan eğlenirken diğer yandan teorik ve pratik bilgiler edindiler. 8 Ekim cumartesi program sporcuların teknik kontrollerı ve kayıtları ile başladı. Hazırlanan programa uygun olarak seminerle devam eden çalışma öğleden sonra pistte pratik eğitim olarak devam etti. Junior sporcuları aileleri yalnız bırakmadı, toplam 15 aile yarış stresi olmadan çocuklarının her turda hızlanmasını izledi ve kronometre tuttu. Özellikle yeni sporcuların ebeveynleri ise pit alanında ellerinde kameraları ile yerlerini almışlardı.
Çok güzel bir havada gerçekleşen antrenman neşeyle biterken , çocukları kaplıcanın havuz heyecanı sarmıştı bile. Hep beraber Akyazı’nın Kuzuluk ilçesindeki kaplıcada aldı çocuklar soluğu. Sakin havuz bir anda junior’ların neşeli çığlıklarıyla yankılandı. Hep birlikte yenen akşam yemeğinin ve  bahçede oynanan saklambacın ardından ertesi güne hazırlık için erkenden odalara çekilindi.
Sabah tam saatinde tüm ekip kahvaltıdaydı, çocuklara verilen eğitim ilk sonuçlarını veriyordu ve ebeveynlerin baskı yapmasına gerek kalmadan tüm çocuklar kendi kahvaltılarını yapıyordu.
Piste gidildiğinde artık sevgili Yavuz Hoca’nın üniversite’den birlikte geldiği öğretim üyeleriyle yapacağı ölçümleri heyecanla beklemeye başladılar. Tüm hazırlıklar yapıldıktan sonra çocukların, çeşitli parametreleri ölçüldü. Türkiye’de ilk kez motorsporları için yapılan bu çalışma artık bir referans niteliğinde. Bundan sonra yapılacak tüm çalışmalar için de temel teşkil edecek.
Tüm gün boyunca Yavuz, Ayla ve Bahar hoca’larımız sabırla dur durak bilmeden her çocukla tek tek ilgilenerek testleri gerçekleştirdiler.
Buradan Yavuz, Ayla ve Bahar hoca’larımız başta olmak üzere Kocaeli Üniversitesi’ne teşekkürü borç biliriz.
Testlerin ardından Şakir arkasına taktığı junior’lara müthiş bir antrenman yaptırdı, üstelik ıslak olan pistte. Şansımız çok güzel gidiyordu, yağmur durmuş ve pist oldukça kuru durumdaydı, ancak sporcular zeminden  hiç etkilenmeden tam gaz gidiyorlardı, bu belki de yaptıkları ilk sıkı ve teknik antrenmandı.
Antrenman bitiminde istisnasız tüm çocuklar tekrar piste çıkmak istiyorlardı, ancak İzmir, Denizli, Bursa ,Balıkesir , Ankara, Düzce ve İstanbul’dan katılımcılar dönüş  hazırlıklarına başlamak zorundaydı.
Toplu resim çekilirken motora binmek için kaçan 5 yaşındaki sevimli İbo’muzun eksik kaldığı mutluluk tablosuyla 2 günlük eğitim, tekrarlanması dilekleriyle sona erdi.
TMF böylece bir ilke daha imza attı.

Habere özel resim galerisi için tıklayınız

Bu haber 1914 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Etkinlik Haberleri

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü MXGP of Turkey tanıtım toplantısı dünya medyasında büyük ilgi görürken, yapılan haberlerde Türkiye'nin organiza...

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından Eğitmen Denklik Başvuru ve Eğitmen Kursuna Katılacakların Listesi Açıklan...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

MXGP OF TURKEY 2018 TANITIM


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu