İstanbul Park'ta Büyük Final - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

İstanbul Park'ta Büyük Final

 10 Ekim 2011, 16:30  

İstanbul Park'ta Büyük Final

Motor sporlarında hızı, adrenalini ve coşkuyu hep en önde yaşatan Türkiye Pist Şampiyonası'nı İstanbul'da tamamlıyoruz.

 

Her yönden benzersiz bir yarış olan Türkiye Pist Şampiyonası'nın altıncı ayağı 14-15-16 Ekim tarihlerinde İstanbul Park’ta yapılacak.

Dünyanın en zorlu ve en önemli pistleri arasında yer alan İstanbul Park'ta pilotlar, 14 zorlayıcı virajı ve 5 bin 338 metreyi en önde tamamlamanın heyecanını yaşayacaklar.

Türkiye Pist Şampiyonası'nın son yarışı olan 6. Ayakta 1000cc (A-B-C), 600 cc (A-B-C) ve 125 cc SP kategorilerinde yarışlar amansız bir mücadeleye sahne olacak. Hafta sonu İstanbul Park'ta yapılacak en önemli yarışlardan biri de TMF GP. 14 Tur üzerinden koşulacak TMF GP'de yarış severler usta pilotların kıyasıya mücadelelerine şahit olacaklar.

PİST ŞAMPİYONASI’NA YABANCI İLGİSİ

Türkiye Pist Şampiyonası'nın son ayağına Türk motor severlerin yanı sıra yabancı yarışçılar büyük ilgi gösteriyor. İstanbul Park’ta yarışmanın heyecanına varmak isteyen yabancı motosikletçiler, hafta sonu en iyi tur zamanı için İstanbul’a gelecekler.

14 Ekim Cuma günü yapılacak teknik kontrollerin ardından, 15 Ekim Cumartesi günü sıralama turlarına geçilecek. Yarışların yapılacağı 16 Ekim Pazar günü ise motosikletçilerin nefes kesen mücadeleleri İstanbul Park’ta sahne alacak.

PRESS CUP NEFES KESECEK

Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından hayata geçirilen Press Cup’ın üçüncüsü 16 Ekim Pazar günü yapılacak. Spor basınına yeni bir soluk getiren Press Cup’ta gazeteciler, İstanbul Park’ın eşsiz atmosferini bizzat yaşayacaklar.

Ayrıntılı yarış programı için tıklayınız.

Bu haber 2870 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Etkinlik Haberleri

Teknik Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi

Teknik Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi 2018 Yılının ilk Teknik Kurul Toplantısı İzmir'de yapıldı.

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü MXGP of Turkey tanıtım toplantısı dünya medyasında büyük ilgi görürken, yapılan haberlerde Türkiye'nin organiza...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

İSTANBUL SX-SE BELGESELİ 2017


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu