Enduro Şampiyonası Ankara’da Başladı - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

Enduro Şampiyonası Ankara’da Başladı

 31 Mayıs 2014, 19:45  

Enduro Şampiyonası Ankara’da Başladı

Türkiye Enduro Şampiyonası 3. Ayak yarışının sıralama antrenmanları Ankara’nın Çubuk ilçesindeki Yıldırım Evci yaylasında yapıldı.

 

Ankara’nın Çubuk ilçesindeki Yıldırım Evci Yaylası Türkiye Enduro Şampiyonası'na ev sahipliği yapıyor. Çubuk Kaymakamlığı, Çubuk Belediyesi ve Çubuk Orman İşletme Şefliği’nin katkı verdiği yarışa dördü bayan 78 sporcu kayıt yaptırdı. Hitit Motosiklet Kulübü tarafından Yıldırım Evci yaylasındaki göletin kenarında yapılan ekstrem testte sporcular zamana karşı bütün hünerlerini sergilediler. Ekstrem testin en hızlı üç ismi şöyle; Burak Özdemir 3:53,10 (KEMK), Sinan Memnun 4:00,89 (MMK) ve İbrahim Ercansungur 4:06,48 (TİTUS) oldu.

EVCİ YAYLASI ADRENALİN VE DOĞA SEVERLERİ BEKLİYOR

Şampiyonanın yapılacağı Yıldırım Evci Yaylası’nda sporcular 1 Haziran Pazar günü doğal kayalardan, orman içi yollardan, eski yayla evlerinin aralarından ve gölet içinden geçen, teknik ve becerinin ön planda olacağı, tüm test etaplarının izleyiciler tarafından görülebileceği seyir zevki yüksek bir parkurda kupa için mücadele edecekler. Şampiyonanın düzenleneceği, çam ormanları arasında yer alan Yıldırım Evci Yaylası ve Göleti, Ankara’ya 74 km. uzaklıkta bulunuyor. Çubuk ilçesinin güney girişinde hâkim olan steplerin yerini, ormana örtüsüne bıraktığı Yıldırım Evci yaylası, temiz havası eşsiz güzelliği ile aynı zamanda bir mesire yeri olarak ta kullanılmakta. Yaylaya her türlü araçla çıkmak mümkün olup, yaylada çadır kurabilir, yayla evleri ve gölet çevresinde kısa yürüyüşler yapabilir, bisiklete binebilir, fotoğraf çekebilirsiniz.

Bu haber 2200 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Etkinlik Haberleri

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü MXGP of Turkey tanıtım toplantısı dünya medyasında büyük ilgi görürken, yapılan haberlerde Türkiye'nin organiza...

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından Eğitmen Denklik Başvuru ve Eğitmen Kursuna Katılacakların Listesi Açıklan...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

MXGP OF TURKEY 2018 TANITIM


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu