Demir Atlar Doğaya Meydan Okudu - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

Demir Atlar Doğaya Meydan Okudu

 01 Haziran 2014, 20:46  

Demir Atlar Doğaya Meydan Okudu

Türkiye Enduro Şampiyonası 3. Ayak yarışı Ankara’nın Çubuk ilçesindeki Yıldırım Evci yaylasında düzenlendi. Kötü hava şartlarına rağmen yarışa ilgi büyük oldu.

 

Ankara’nın Çubuk ilçesindeki Yıldırım Evci Yaylası’nda yapılan ve Çubuk Kaymakamlığı, Çubuk Belediyesi ile Çubuk Orman İşletme Şefliği’nin katkı verdiği Türkiye Enduro Şampiyonası'na dördü bayan 78 sporcu katıldı. Hitit Motosiklet Kulübü tarafından ilk kez Çubuk’ta düzenlenen yarışta sporcular, zorlu parkuru geçmekte zaman zaman zorlandı. Türkiye'nin en korkusuz ve deneyimli yarışçılarını bir araya getiren şampiyonada sporcular, izleyenlere adrenalin dolu bir hafta sonu yaşattılar. Bayanlar sınıfında Nazire Peker (Ayazağa) birinci olurken, bu sınıfta Burcu Tugayoğlu (AEMK) ise ikinci oldu. Dereceye giren sporculara kupalarını Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan ve Çubuk Kaymakamı Cemal Şahin verdi.
E1A: İbrahim Ercansungur (TİTUS), Fırat Şahin (AVMK), Ersoy Uzun (İznik)
E2A: Sinan Memnun (MMK), Necmi Kozlu (FOSK), Murat Erşahin (Ayazağa)
E3A: Burak Özdemir (KEMK), Erdal Yavuz (Ayazağa), Sıtkı Tuğcu (HMK)
E1B: İsmail Erdoğan (Ayazağa), Emre Yaman (CEMK), Tayfun Canlı (HMK)
E2B: Erkan Özcan (FOSK), Erkan Kaya (İznik), Ergin Ceyhan (EMOK)
E3B: Cemil Yurt (FOSK), Ekrem Aydın (Gemlik), Ahmet Tevfik Yılmaz (STMOK)
EC: Mevlüt Kolay (KMSK), Salih Serin (KMSK), Abdullah Aycan (HMK)
Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan, Çubuk ilçesinin en güzel yerlerinden biri olan Yıldırım Evci Yaylası’nda enduro heyecanı yaşandığını ifade ederek, "Yıldırım Evci Yaylası ve göletinde böyle bir müsabaka yapılacak olmasının teklifini ilk duyduğumuzda bizler çok memnun olduk. Çubuk Belediyesi olarak gereken her türlü desteği vermeye çalıştık. Hem Çubuk’u tanıtmak hem de motosiklet sporlarına destek olmak amacıyla bu spora her türlü katkıyı veriyoruz. Kazasız, belasız ve başarıyla biten güzel yarışlar izledik. Gelen herkese teşekkür ediyorum" dedi.
Hitit Motosiklet Kulübü Başkanı Kubilay Karaca, yaklaşık 2 yıldır Çubuk’ta çeşitli zamanlarda kamplar kurduklarını belirterek, Çubuk’un iklim olarak motosiklet sporu için çok uygun bir yer olduğunu söyledi.Bu haber 3007 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Etkinlik Haberleri

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü MXGP of Turkey tanıtım toplantısı dünya medyasında büyük ilgi görürken, yapılan haberlerde Türkiye'nin organiza...

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından Eğitmen Denklik Başvuru ve Eğitmen Kursuna Katılacakların Listesi Açıklan...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

MXGP OF TURKEY 2018 TANITIM


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu