Özdemir ve Ekmekçi Dünya Arenasında - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

Özdemir ve Ekmekçi Dünya Arenasında

 03 Haziran 2014, 11:02  

Özdemir ve Ekmekçi Dünya Arenasında

İtalya’nın Sardinya Adası’nda 07-12 Haziran 2014 tarihlerinde düzenlenecek Dünya Cross Country Şampiyonası’nda ülkemizden Serkan Özdemir ve Murat Ekmekçi yarışacak.

 

Uluslararası Motosiklet Federasyonu FIM’in takviminde yer alan ve 5 gün süreyle toplamda 1.510 km koşulacak Sardinya Rallisi’ne dünyanın en iyi motosikletçileri katılacak. Quads ve Motosiklet sınıfının bulunduğu, dünyanın birçok ülkesinden 100’ün üzerinde katılımın beklendiği yarışta ayrıca gençler ve bayanlar kategorisinde de puanlar verilecek. Dünyanın en teknik ve Extrem Rally yarışları arasında gösterilen Sardinya Ralli için Türkiye Enduro Şampiyonu ve son 2 yıldır ülkemizi uluslararası Rally yarışlarında temsil eden sporcumuz Serkan Özdemir şampiyona için hazır olduğunu belirtti. Özdemir, “Fethiye’de 2006 yılında başlayan serüven enduro ve motorkros dalında Türkiye şampiyonlarından dünya şampiyonalarına kadar uzandı. Bu süreçte Türkiye Motosiklet Federasyonu ve Fethiye Orman Spor kulübü ve emek sarf eden sporcular olarak büyük mücadeleler vererek bu seviyeye geldik. 7 yıl üst üste almış olduğum Türkiye Enduro Şampiyonluğu’nun ardından Dünya Ralli Şampiyonası’nda İtalya Sardinya adasında ülkemi temsilen yarışacağım. Bu sebepten dolayı bir Fethiyeli olarak ülkemi temsil etmek büyük bir onurdur. 5 Haziran’da yola çıkacağım 7 ve 12 Haziran tarihleri arasında toplamda 1.510 kilometreden oluşan bir etap kat edeceğiz. Günlük ortalama 300 kilometre yol kat edeceğim. Dünyanın en iyileri orada olacak. Hemen ardından hedefim motosiklet sporlarının olimpiyatı olarak bilinen Dakar. Türk bayrağını en iyi yerlerde taşıyacağımdan eminim. Başta Türkiye Motosiklet Federasyonu olmak üzere Fethiye Ormanspor kulübüne ve bana bu güne kadar destek olan herkese çok teşekkür ediyorum”dedi.

Türkiye Motosiklet Federasyonu yönetim kurulu üyesi Sadık Özdemir’de, “Önce bir ağabey olarak sonra federasyon üyesi olarak çok gururluyum. Fethiye ve Muğla’da motosiklet sporunu bu seviyeye getirebilmek için çok emekler sarf ettik. Bu sporu yapacak ve motosiklet sevdalısı gençlerimize iyi bir alt yapı hazırlamaya çalıştık. Serkan’ın hem ilimizi hem de ülkemizi temsil edecek. Ben çok iyi bir başarıyla döneceğinden ve bayrağımızı en iyi şekilde dalgalandıracağına inanıyorum”dedi.

Geçtiğimiz yıl Türkiye’yi temsilen 7 gün süren ve 2.100 Km’den oluşan Transanatolia Rally de Kemal Merkit ve Wouter Vaarcamp özel ödülü alan sporcumuz Özdemir, Rally’e hızlı bir başlangıç yapmıştı. Serkan Özdemir yarışta 34, Murat Ekmekçi ise 36 numara ile boy gösterecek.
Bu haber 1902 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Etkinlik Haberleri

Teknik Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi

Teknik Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi 2018 Yılının ilk Teknik Kurul Toplantısı İzmir'de yapıldı.

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü MXGP of Turkey tanıtım toplantısı dünya medyasında büyük ilgi görürken, yapılan haberlerde Türkiye'nin organiza...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

İSTANBUL SX-SE BELGESELİ 2017


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu