Sporcularımız Avrupa Seferinde - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

Sporcularımız Avrupa Seferinde

 12 Haziran 2014, 16:29  

Sporcularımız Avrupa Seferinde

Sporcularımız, 14-15 Haziran tarihlerinde Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde düzenlenecek şampiyonalarda ülkemizi temsil edecek.

 

FIM Avrupa Alpe Adria Şampiyonası, FIM Avrupa Süpermoto Şampiyonası, Doğu Avrupa Pist, Süpermoto ve Motokros Şampiyonaları ile Yunan Drag Şampiyonası bu hafta sonu Hırvatistan, Bulgaristan, Yunanistan ve Bosna Hersek'te düzenlenecek.

Güney ve Orta Avrupa bölgelerinin uluslararası motosiklet yarış serisi olan FIM Avrupa Alpe Adria Şampiyonası’nın 3. Ayak yarışı 13-15 Haziran 2014 tarihinde Hırvatistan’ın Rijeka kentindeki Grobnik Pisti’nde (4,168 km) yapılacak. Superstock 1000 cc sınıfında Yunus Erçelik, Celil Hocaoğlu, Sedat Bulduk ve Superstock 600 cc sınıfında da Nuri Yılmaz mücadele edecek. Üçüncü ayak yarışları 14 ve 15 Haziran günleri 15 tur üzerinden koşulacak.

SÜPER ÇOCUKLAR BULGARİSTAN’DA

Bulgaristan’ın Pleven şehrinde 14-15 Haziran tarihlerinde yapılacak Avrupa ve Doğu Avrupa Süpermoto Şampiyonası’nda Can Öncü, Deniz Öncü, Ata Kahvecioğlu ve Asrın Rodi Pak piste çıkacak. Pleven şehrindeki Dolna Mitropolia pistinde düzenlenecek şampiyonada Can Öncü, Deniz Öncü ve Ata Kahvecioğlu SM65 sınıfında, Asrın Rodi Pak ise SM3 sınıfında boy gösterecek.

BALKAN MOTOKROS ŞAMPİYONASI BOSNA HERSEK’TE

Bosna Hersek’te yapılacak Doğu Avrupa Motokros Şampiyonası'nda ülkemizi 4 sporcu temsil edecek. Kresevo’daki Gajice (1.800 mt) parkurunda yapılacak yarışta MX2 sınıfında Ulukan Ulu, Mustafa Çetin, MX2 Junior sınıfında Galip Alp Baysan ve Batıkan Ulu kupa mücadelesi verecek.

Öte yandan 14-15 Haziran’da Yunanistan Polikastro’da yapılacak Yunan Drag Şampiyonası’na ülkemizden İsmail Yeksek katılacak.

Bu haber 2187 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Etkinlik Haberleri

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü MXGP of Turkey tanıtım toplantısı dünya medyasında büyük ilgi görürken, yapılan haberlerde Türkiye'nin organiza...

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından Eğitmen Denklik Başvuru ve Eğitmen Kursuna Katılacakların Listesi Açıklan...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

MXGP OF TURKEY 2018 TANITIM


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu