Süpermotocularımız Avrupa Şampiyonu - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

Süpermotocularımız Avrupa Şampiyonu

 27 Temmuz 2014, 22:29  

Süpermotocularımız Avrupa Şampiyonu

FIM Avrupa Süpermoto Şampiyonası’nda Asrın Rodi Pak ve Can Öncü sınıflarında Avrupa şampiyonluğuna imza atarlarken, Mücahit Talha Zengin’de ilk Avrupa birinciliğini kazandı.

 

Bulgaristan’da düzenlenen FIM Avrupa ve Doğu Avrupa Süpermoto Şampiyonası’nda sporcularımız başarılı sonuçlara imza attı. Pleven’deki Dolna Mitropolia pistinde düzenlenen Avrupa ve Doğu Avrupa Süpermoto Şampiyonası’nın SM3 sınıfında Mücahit Talha Zengin rakiplerini geride bırakarak ilk kez Avrupa birinciliğini elde etti.

Bu sınıfta mücadele eden diğer sporcumuz Asrın Rodi Pak, pistin en iyi zamanını yapmasına rağmen, motosikletinde yaşanan teknik sorunlardan dolayı yarışı kürsüde tamamlayamadı. Genç sporcu, bu sonuca rağmen 2014 yılının şampiyonluğunu resmen ilan etti.

Türk-Bulgar rekabetinin yaşandığı SM85 sınıfında Can Öncü yarışı ikinci sırada bitirmesine rağmen bu kategoride Avrupa şampiyonu oldu. Kardeşi Deniz Öncü’de üçüncülüğü elde etti. 11 yaşındaki ikiz kardeşlerin başarısında sonra Balkan Şampiyonası’nda Türkiye takım halinde ikinci olu.

Öte yandan 2014 Doğu Avrupa Süpermoto Şampiyonası'nın üç ayak sonucunda SM65 sınıfında Ata Kahvecioğlu 3., SM 85 sınıfında Can Öncü 1. ve SM3 sınıfında da Asrın Rodi Pak seneyi 1. sırada tamamladılar. Takımlar sıralamasında ise Türkiye, Bulgaristan'ın ardından ikinci oldu. Romanya'da üçüncü sırada kaldı.

Bu haber 2714 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Etkinlik Haberleri

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü MXGP of Turkey tanıtım toplantısı dünya medyasında büyük ilgi görürken, yapılan haberlerde Türkiye'nin organiza...

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından Eğitmen Denklik Başvuru ve Eğitmen Kursuna Katılacakların Listesi Açıklan...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

MXGP OF TURKEY 2018 TANITIM


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu