Kastamonu Enduro Yarışlarına Hazırlanıyor - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

Kastamonu Enduro Yarışlarına Hazırlanıyor

 15 Ağustos 2014, 12:14  

Kastamonu Enduro Yarışlarına Hazırlanıyor

Kastamonu’nun Azdavay ve Pınarbaşı İlçelerinde yapılacak olan Azdavay-Pınarbaşı Macera Sporları Festivali ve Türkiye Enduro Şampiyonasının 4. ayağı için hazırlıklar devam ediyor.

 

21-22-23 Ağustos tarihler arasında Karadeniz Havzasında Macera Turizm Ağının Geliştirilmesi Projesi kapsamında yapılacak festivalde, Suğla Yaylasında Kastamonu Valiliği enduro yarışması ile Dağ Bisikleti Yarışları, Pınarbaşı Boğazkaya Köyünde dağ koşusu ve Valla Kanyonunda kanyon geçişi etkinlikleri düzenlenecek. Ayrıca Azdavay Suğla yaylasında 22-23 Ağustos tarihlerinde Türkiye Motosiklet (Enduro) Şampiyonası yarışlarının 4. ayağı yapılacak. Suğla Yaylasında geçen hafta başlayan yarış pistindeki çalışmalar devam ediyor.
Kastamonu’da ilk kez Macera Sporları Festivalinin organize edildiğini belirten Azdavay Belediye Başkanı Osman Nuri Civelek, "Dağ Bisikleti ve Enduro yarışlarının Azdavay Suğla Yaylası'nda yapılacak olmasından dolayı çok mutluyum. Bu organizasyonun gerçekleşmesinde emekleri geçen başta Valimiz olmak üzere Kaymakamımıza, Sayın Gençlik ve Spor İl Müdürümüze ve Türkiye Motosiklet Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi Mahmut Nedim Akülke’ye şükranlarımı sunuyorum. Doğa Sporları Festivali ile aynı tarihlerde yapılacak olan Türkiye Enduro Şampiyonasının 4. ayağının da ilçemize alınması bizleri ayrıca mutlu etmiştir. İnşallah Kanyonlar Vadisi dediğimiz Azdavay İlçemiz bu organizasyon sayesinde markalaşacak ve doğa sporları merkezi haline gelecektir” dedi.
Kastamonu Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürü Erdoğan Akbıyık ise Macera Sporları konusunda çalışmalar yaptıklarını belirterek, "Kastamonu Valiliği olarak kanyon bölgesi olan Azdavay ve Pınarbaşı ilçelerinde turizmi canlandırmak için macera sporlarına önem veriyoruz. Amacımız yörenin doğal güzelliklerine fazla zarar vermeden ve fazla yatırım yapmadan yöre güzelliklerini ülkemize ve Dünya’ya pazarlayabilmek ve yörenin kalkınmasına destek olabilmektir" diye konuştu.
Türkiye Motosiklet Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi Mahmut Nedim Akülke ise, "Azdavay’ın doğal güzelliklerini gördükten sonra federasyonumuzunda amaçlarından biri olan spor turizmi ve macera turizmini burada gerçekleştirebiliriz diyerek işe başladık. Kastamonu ve Azdavay hem enduro hem motokros branşlarında uluslararası standartlarda bir piste kavuşuyor. Burada her sene ulusal ve uluslararası organizasyonlar olacak. Bunun sözünü hem federasyon hem kulüp olarak verebilirim. Türkiye’deki bütün motosiklet camiası Azdavay’a gelmeyi pisti görmeyi heyecanla bekliyor. Yarışmaya içlerinde Türkiye şampiyonları, Balkan şampiyonları ve Avrupa Şampiyonaları olmak üzere 100'ün üzerinde sporcu katılacaktır. Tüm motosiklet sporu severleri ve halkımızı Suğla yaylasına bekliyoruz “ dedi.

Bu haber 2289 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Etkinlik Haberleri

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü MXGP of Turkey tanıtım toplantısı dünya medyasında büyük ilgi görürken, yapılan haberlerde Türkiye'nin organiza...

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından Eğitmen Denklik Başvuru ve Eğitmen Kursuna Katılacakların Listesi Açıklan...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

MXGP OF TURKEY 2018 TANITIM


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu