Kastamonu Süper Enduro Yarışlarını Sevdi - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

Kastamonu Süper Enduro Yarışlarını Sevdi

 21 Ağustos 2014, 20:08  

Kastamonu Süper Enduro Yarışlarını Sevdi

Kastamonu'da düzenlenen Azdavay-Pınarbaşı Macera Sporları Festivali'nde renkli görüntüler oluştu. Süper Enduro yarışını Fırat Şahin kazandı.

 

Türkiye Enduro Şampiyonası 4. Ayak yarışı öncesi Kastamonu Macera Sporları Festivali kapsamında para ödüllü Süper Enduro yarışı yapıldı. Azdavay Etabı yarışları Suğla Yaylası’nda oluşturulan ekstrem parkurda organize edildi. Kastamonu Valisi Şehmus Günaydın ve Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş’ın startını verdiği Süper Enduro yarışını Fırat Şahin kazandı. Şahin’i Murat Erşahin ve Burak Özdemir takip etti. Dereceye giren sporcular kupa ve madalyalarını Kastamonu Valisi Şehmus Günaydın, Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Azdavay Kaymakamı Osman Doğramacı, Azdavay Belediye Başkanı Osman Nuri Civelek ve İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Kayıkçı’dan aldı.
'Karadeniz Havzasında Macera Turizmi Ağının Geliştirilmesi Projesi' kapsamında gerçekleştiren festivalin açılışında renkli görüntüler oluştu. Açılışta konuşan Azdavay Kaymakamı Osman Doğramacı, organizasyon için iki hafta boyunca çalıştıklarını söyledi. Suğla Yaylası'nda Türkiye'nin en iddialı ekstrem enduro pistlerinden birinin yapıldığını ifade eden Doğramacı, şöyle dedi: Kastamonu'nun Azdavay ilçesinde ilk kez düzenlenen festivalde Türkiye Enduro Şampiyonası'nın 4. ayak yarışı yapılacak. Valilik ile Azdavay ve Pınarbaşı'ndaki yerel yönetimler tarafından Suğla Yaylası'nda düzenlenen festivalin açılışında konuşan Azdavay Kaymakamı Osman Doğramacı, organizasyon için iki hafta boyunca çalıştıklarını söyledi.
Suğla Yaylası'nda Türkiye'nin en iddialı ekstrem enduro pistlerinden birinin yapıldığını ifade eden Doğramacı, şöyle konuştu: "İstiyoruz ki bu tip projelerle ilçemiz, bölgemiz, ilimiz kalkınsın. Bu projelerle sadece Azdavay kazanmıyor, Pınarbaşı, Kastamonu kazanıyor, yetişecek sporcularla Türkiye de kazanacak diye inanıyoruz. Geldiğimiz noktada ilçemizi hep turizmle tanıtmak istedik ama şunun üzerinde özellikle durmak istiyoruz. Spor, turizmin geleceğidir."
Azdavay Belediye Başkanı Osman Nuri Civelek de macera sporlarından dağ bisikleti ve enduro yarışlarının yaylalarında gerçekleştirilecek olmasından mutluluk duyduğunu dile getirdi. Festivalin hazırlık aşamasında üzerlerine düşeni en işi şekilde yapmaya çalıştıklarını aktaran Civelek, şunları kaydetti: "Hazırlanan bu pistte Türkiye Enduro Şampiyonası'nın 4. ayak yarışının gerçekleştirilecek olması bizleri ayrı mutlu etmiştir. Bu, şunu gösteriyor. Emek verilen bir proje, hemen bu sene meyvesini verdi. Bölgemizin en güzel turizm değerlerinden 'Kanyonlar Vadisi' dediğimiz bölgemizde kanyonlarımız, şelalelerimiz, mağaralarımız ve daha nice doğa harikalarımız, bölgemizin tanıtılmasına vesile olacaktır. Projede emeği geçen herkese teşekkür ederim."
Konuşmaların ardından, Kastamonu Halk Eğitim Merkezi kursiyerlerinin oluşturduğu folklor ekibi, halk oyunları gösterisi sundu. Festivalin açılışına Kastamonu Vali Yardımcısı Atilla Kantay, Romanya'nın Köstence Vali Yardımcısı Anefi Ersun, kaymakamlar, ilçe belediye başkanları, yerli ve yabancı turistler katıldı.

SÜPER ENDURO YARIŞ SONUÇLARI Tıklayınız


Bu haber 2589 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Etkinlik Haberleri

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü MXGP of Turkey tanıtım toplantısı dünya medyasında büyük ilgi görürken, yapılan haberlerde Türkiye'nin organiza...

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından Eğitmen Denklik Başvuru ve Eğitmen Kursuna Katılacakların Listesi Açıklan...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

MXGP OF TURKEY 2018 TANITIM


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu