Transanatolia 30 Ağustos'ta Start Alacak - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

Transanatolia 30 Ağustos'ta Start Alacak

 26 Ağustos 2014, 23:16  

Transanatolia 30 Ağustos'ta Start Alacak

Türkiye’nin tek uluslararası Ralli Raid’i olan Transanatolia, 30 Ağustos Cumartesi günü Ankara’dan başlayacak ve Tuz Gölü, Aladağlar, Akdağlar, Kapadokya'dan sonra tekrar Ankara’ya ulaşacak.

 

30 Ağustos - 06 Eylül 2014 tarihleri arasında gerçekleşecek olan 5.Transanatolia Rally Raid son dört yılda Antalya’dan start almış ve yine Antalya’da sona ermişti. Ralli motosikletleri, arazi araçları, ATV ve buggy’lerin katılımıyla zorlu toprak, çamur ve su geçişlerinden oluşan parkurda tam 7 gün süren Türkiye’nin ilk “rally raid”’i 5.Transanatolia Rally Raid, bu yıl Ankara’dan start alıp Tuz Gölü etrafından dolaşıp Aladağları geçerek Kapadokya’ya ulaşacak Sivas üzerinden tekrar Ankara’ya dönerek finish görecektir. Yarışcıların Toplam 2500 km’den oluşan parkuru tamamlamak için günlük ortalama 300 km uzunluğundaki etapların geçeceği ralli raid’de yerli ve yabancı katılımcılara inanılmaz bir deneyim yaşatmak için tüm hazırlıklar devam ediyor. Dünyaca tanınmış ralli pilotlarının katılımıyla gerçekleşecek olan, 5.Transanatolia Rally Raid’de bu sene tüm katılımcı pilotlar www.transanatolia.com adresi üzerinden online takip edilebilecek.
Türkiye’de gerçekleşip yabancı sporcu katılımının en fazla olduğu Transanatolia’ya bu yıl da Dakar rallisi katılımcılarından Francesco Catanese, Alessandro Botturi gibi isimlerin yanında, Selçuk Bektaş, Serkan Özdemir, Murat Ekmekçi, And Tüfekçi, Ümit Salkım gibi Türk sporcuların da katılımıyla gerçekleşecek olan rally raid, Türkiye’nin el değmemiş bölgelerinin ve kaybolmaya yüz tutmuş Anadolu kültürünün tanıtımını yapmaya, bölgesel anlamda kültür ve dostluk köprüsü oluşturmayı hedeflemeye 2014 yılında da devam edecek. Bu yıl Transanatolia Gençlik ve Spor Bakanlığı, Ankara Büyükşehir Belediyesi, Spor Toto, FIM, TMF, TOSFED, Power FM, Ankara Shopping Fest, Subaru, Yokohama sponsorluğunda gerçekleştirilecek.

Bu haber 2090 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Etkinlik Haberleri

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü MXGP of Turkey tanıtım toplantısı dünya medyasında büyük ilgi görürken, yapılan haberlerde Türkiye'nin organiza...

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından Eğitmen Denklik Başvuru ve Eğitmen Kursuna Katılacakların Listesi Açıklan...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

MXGP OF TURKEY 2018 TANITIM


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu