Ceylan ve Cömert Ödüllerini Aldılar - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

Ceylan ve Cömert Ödüllerini Aldılar

 03 Eylül 2014, 22:42  

Ceylan ve Cömert Ödüllerini Aldılar

Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından motosikletin tanıtılması, yaygın olarak kullanılması ve özellikle yeni filizlenecek fikirlerle motosiklet sporunun ve kültürünün gelişmesi amacıyla başlattığı proje yarışmasının ödül töreni İstanbul'da yapıldı.

 

'Motosikletli Yaşamı Tanıtma ve Yaygınlaştırma' konulu proje yarışmasını, 'Aklın Yolu İki Teker' adını verdikleri çalışmayla Nil Çokluk Cömert ve Özlem Mine Ceylan ikilisi kazandı. 25 proje arasında birinci olan ikili, ödüllerini Şişli'deki Mekkan İstanbul Restaurant'ta düzenlenen törenle aldı. Törene TMF Başkanı Bekir Yunus Uçar, TMF Yönetim Kurulu Üyesi Prof Dr. Yavuz Taşkıran, proje yarışmasının jürisinde yer alan Alev Altınkaynak ve Cem Batırbaygil ile Dr. Cem Çetin katıldı.
Ödül tesliminin öncesinde düzenlenen basın toplantısında konuşan TMF Başkanı Uçar, şunları söyledi: "TMF olarak hedefimiz, motosiklet sporunun yayılması ve gelişmesi. Tüm ülke bazında yaygın olmasını istiyoruz. Ülkemizi dünya ve Avrupa parkurunda temsil edecek sporcular yetiştirmek istiyoruz. Bu noktada, gelecek yıllara ışık tutabilecek ve kültürün yayılmasına katkı sağlayacak projeyi aradık ve bir proje yarışması yapmayı gündeme aldık. 25 proje değerlendirmeye alındı. 'Aklın Yolu İki Teker' projesi, uygulanabilir ve yapılabilir, katkı sağlayacağına inandığımız proje olarak seçildi. Birincilerimiz hem para ödülü kazandılar hem de motosiklet kültürüne hizmet edecek bir proje gerçekleştirdiler."
Projenin mimarlarından Özlem Mine Ceylan da "Gençler ve motosikletle ilgili bir proje olduğunu görünce hoşumuza gitti. İletişim öğrencisi olduğumuz için branşımızla ilgili bir proje hazırlamak istedik. Birçok insanla görüşüp anketler yaptık, motosiklete bakış açısını araştırdık. Motosiklete karşı olumsuz ön yargıyı yok etmeye yönelik bir çalışma yaptık. Motosiklet kullananları değil, kullanmayan insanları hedef aldık" diye konuştu.

Nil Çokluk Cömert ise motosikleti bir yaşam biçimi haline getirmeyi hedeflediklerini dile getirerek, trafiği gittikçe yoğunlaşan İstanbul'da motosiklet kullanımının zamanla daha da gerekli hale geleceğini kaydetti.

Daha sonra ise Cömert-Ceylan ikilisine 5.000 liralık sembolik çeklerini, TMF Başkanı Bekir Yunus Uçar ve TMF Yönetim Kurulu Üyesi Prof Dr. Yavuz Taşkıran verdi.Bu haber 2671 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Etkinlik Haberleri

Teknik Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi

Teknik Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi 2018 Yılının ilk Teknik Kurul Toplantısı İzmir'de yapıldı.

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü MXGP of Turkey tanıtım toplantısı dünya medyasında büyük ilgi görürken, yapılan haberlerde Türkiye'nin organiza...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

İSTANBUL SX-SE BELGESELİ 2017


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu