Red Bull Sea to Sky İçin Geri Sayım Sürüyor - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

Red Bull Sea to Sky İçin Geri Sayım Sürüyor

 20 Eylül 2014, 13:11  

Red Bull Sea to Sky İçin Geri Sayım Sürüyor

Dünya ekstrem enduro takviminin en önemli yarışlarından biri olan ve 2010 yılından beri Antalya Kemer’de düzenlenen Red Bull Sea to Sky için geri sayım başladı.

 

Dünyanın en iyi ekstrem enduro motosiklet yarışçıları Kemer için gün sayıyor! 26-27-28 Eylül 2014 tarihlerinde üç gün boyunca sürecek etkinlik, ekstrem enduro motor dünyasının ilgisini Türkiye’ye çevirecek. Aralarında Jonny Walker, Graham Jarvis ve Andreas Lettenbichler gibi dünyanın en iyi uluslararası enduro motosikletçilerinin de bulunduğu profesyonellerle, onlara eşlik edecek amatör sporcular deniz seviyesinden Olimpos Dağı’nın 2365 metre yükseklikteki zirvesine ulaşmak için kıyasıya mücadele edecek. Her sene heyecanla beklenen etkinlik bu yıl da sporcuları ve motorlarını denizden gökyüzüne götürecek bir parkurda eşsiz bir deneyim yaşatacak.
Ekstrem enduro yarışları arasında son beş yıl içinde bir dünya markasına dönüşen Red Bull Sea to Sky 26-27-28 Eylül 2014 tarihlerinde Antalya’nın Kemer ilçesinde beşinci kez düzenlenecek. Uluslararası enduro motosiklet camiasında büyük ilgi gören yarışa heyecanlı geri sayım sürerken, kayıtların açıldığı ilk günlerde dünyanın dört bir yanındaki 37 ülkeden 250’nin üzerinde sporcu turnuvaya kayıt yaptırarak gün saymaya başladı. Toplam 250 başlangıç numarasının neredeyse tamamı sahibini buldu.

KEMER SAHİLDEN OLİMPOS DAĞININ ZİRVESİNE

Sporcularını gerçek anlamda denizden gökyüzüne taşıyan Red Bull Sea to Sky’da amaç; deniz seviyesinde kumsaldan başlayarak, nehir yataklarını, ormanları ve kayalıkları aşıp 2365 metre yükseklikteki Olimpos Dağı’nın zirvesine motosikletle çıkmak. Red Bull Sea to Sky 2014’te üç gün boyunca üç farklı tarzda üç yarış düzenlenecek. 26 Eylül Cuma günü birinci etap Kumsal Yarışı ile başlayacak. İzleyiciler Kemer sahilindeki kumsalda hızın, yeteneğin ve cesaretin tadına varacak. Sürücüler toplu başlangıç yaparak etrafı çevrilmiş, yuvarlak bir parkurda yarışacak. Motokros pistine benzeyen, kumlu toprağa sahip bu parkur, kıyı boyunca uzanan yüksek hızlı bir düz kısım ve hem doğal hem insan yapısı engeller içeriyor. Kumsal Yarışı 20 dakika artı bir turla tamamlanacak ve yarışın sonuçları Orman Yarışı’nın başlangıç sırasını belirleyecek.
27 Eylül’deki yarışın ikinci gününde sporcular Kemer sırtlarındaki ormanlarda zamana karşı yarışacak. Patika ve çakıl yollardan geçerek Toros Dağları’nın eteklerine varacak yarışçılar, Orman Yarışı’nda yaklaşık 75 kilometrelik bir etabı tamamlayacak. Orman Yarışı’nın sonuçları da Olimpos Dağı Yarışı’nın başlangıç sırasını belirleyecek.

28 Eylül’deki final günü Red Bull Sea to Sky’ın ana yarışı kumsalda başlayacak ve katılımcıları adeta denizden gökyüzüne çıkaracak. Olimpos Dağı Yarışı, özellikle altın madalyayı hedefleyen yarışmacılar için en zorlu etap olarak biliniyor. Zira yarışmada altın madalyayı sadece 2365 metre yükseklikteki Olimpos Dağı zirvesinde bulunan Red Bull bitiş kemerine ilk ulaşan motor sporcusu kazanacak. 1700 metre civarı yükseklikteki ağaç çizgisine varan sürücüler gümüş madalya almaya hak kazanacak. Nehir yatağını geçip ormana giren ve yaklaşık 1100 metre yüksekliğe ulaşan sürücülere ise bronz madalya verilecek.


Bu haber 2311 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Etkinlik Haberleri

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü MXGP of Turkey tanıtım toplantısı dünya medyasında büyük ilgi görürken, yapılan haberlerde Türkiye'nin organiza...

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından Eğitmen Denklik Başvuru ve Eğitmen Kursuna Katılacakların Listesi Açıklan...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

MXGP OF TURKEY 2018 TANITIM


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu