Mali Genel Kurul Ankara'da Yapıldı - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

Mali Genel Kurul Ankara'da Yapıldı

 30 Eylül 2014, 12:44  

Mali Genel Kurul Ankara'da Yapıldı

Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) Olağan Mali Genel Kurul Toplantısı Ankara'da yapıldı.

 

Ankara Büyükhanlı Park Otel'de düzenlenen ve yeterli delegenin katılımıyla başlayan Mali Genel Kurulda Divan Başkanlığına Mahmut Nedim Akülke seçildi. Başkan Yardımcılığına Sadık Özdemir ve Yazman üyeliğe de Hamit Dizman getirildi. İstiklal Marşı ve saygı duruşunun ardından kurul, belirlenen gündemi oy birliğiyle kabul etti. Olağan mali genel kurula, TMF Başkanı Bekir Yunus Uçar’ın yanı sıra TMF ve kulüp yöneticileri katıldı.
Yapılan konuşmaların ardından Genel Kurul’da TMF Yönetim Kurulu ve Denetleme Kurulu Hesap ve Faaliyetlerinden ötürü ayrı ayrı oybirliğiyle ibra edildi. 01/09/2014-31/08/2015 dönemi ile 01/09/2015-31/08/2016 dönemi Bütçe Tasarısı ile Talimatı ve Bütçe Uygulama Esasları görüşülerek TMF Bütçesi’de oybirliğiyle kabul edildi. Gündemde ayrıca yönetim kuruluna taşınmaz alımı ve satımı, ile uluslararası federasyonlara karşı mali taahhütlerde bulunmak için yönetim kuruluna yetki verilmesi, Türkiye Gelişmekte Olan Spor Branşları Federasyonu bünyesinde ‘Motonotik’ branşı içerisinde yer alan ‘Offshore’ spor dalının Türkiye Motosiklet Federasyonu’na bağlanması ve bu konuya ilişkin işlemlerin yapılması için yönetim kuruluna yetki verilmesi de oybirliğiyle kabul edildi.
Mali Genel Kurul’da konuşan Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar, “Temel amacımız branşımızı daha çok ilde, daha çok ilçede daha çok insanla ve gençlerle, çocuklarımızla tanıştırmak. Çalışmalarımızı da bu yönde yaptık. Kulüplerimize destek olmaya çalıştık. Organizasyon kalitemizi bu yönde arttırmaya çalıştık. Bunu da başardık. Kulüplerimizin imkanları arttı ve daha da artmaya devam edecek. Geçen yıl ve bu sezon yarışlarımıza olan ilgi artıyor. Valilikler, kaymakamlıklar ve belediyeler organizasyonlarımızı yapmak için başvuruyorlar. Şampiyonalarımızı ülke çapına yaymak istiyoruz ve doğu-batı, kuzey-güney hiç fark etmez bu heyecanı herkesin ve her kesimin yaşamasını istiyoruz. Bu yönde gelen taleplere de mutlaka olumlu yönde cevap vermeye çalışıyoruz. Gelecek sezondan itibaren organizasyonlarımızın yapılacağı yerler için daha seçici olacağız. Sporcularımıza destek olan, yarışlarımıza değer katan yerleri Türkiye Şampiyonaları’na katacağız” dedi. Başkan Uçar, rahatsızlığına rağmen mali genel kurula katılan Mehmet Yeşil'e teşekkür ederek, "Camiamızın abisi Mehmet Yeşil'in buraya kadar gelerek, bize destek vermesi beni duygulandırdı. Kendisine çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.
Başkan Uçar, “Daha fazla insana hizmet etmek istiyoruz. Spor branşlarımızı çoğaltıyoruz. Sujeti ile başladık, offshore branşını da federasyon bünyesine katılacak ve bize katkı sağlayacak. Biz sadece spor yapan, yaptıran bir federasyon değil, sosyal etkinlikler de yapan bir federasyonuz. Organ bağışı turu, Soma faciasında çocukların rehabilite edilmesi, proje yarışması gibi sosyal projelerde de federasyon olarak hep olduk. Çocuk yarışçılarımızın sayısı giderek artıyor. Daha küçük yaşlardaki çocukları etkinliklerimizde görmemiz geleceğe daha umutla bakmamızı sağlıyor. Avrupa ve Dünya şampiyonalarında bu gençlerimiz yarışacak. En taze örnek, genç sporcumuz Toprak Razgatlıoğlu’nu Dünya Şampiyonumuz Kenan Sofuoğlu Dünya Süperbike Şampiyonası için yanında Fransa’ya götürdü. Gençlerin bu denli yurtdışında yarışacak hale gelmesi için elimizden geleni yapacağız. Gençlere destek için derdimizi hem sektör, hem Gençlik ve Spor Bakanlığa anlatıp, geliştirmek için imkanlar arıyoruz. Dünyada olimpik branşladan daha fazla seyirciye sahip olan bir spor dalıyla uğraşıyoruz. Bu kapsamda Dakar’da ülkemizden 4 sporcu olacak. İkisinin federasyon desteğiyle yarışacak olması ve etapları geçmeleri bizim için gurur kaynağı olacak. Ülkemizde yapılan organizasyonlardan Transanatolia ve Sea to Sky’ın başarı çizgileri yükseldi. Bu tarz organizasyonlara desteğimiz imkanlarımız doğrultusunda devam edecek. Umut ediyorum ki bu Mali Genel Kurul daha iyi hizmet için mihenk taşı olur ve hep beraber birlik oluruz. Kasım ayında 2015 yılının planları için bu spora hizmet edenlerle bir araya geleceğiz” dedi.Bu haber 2141 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Etkinlik Haberleri

Teknik Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi

Teknik Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi 2018 Yılının ilk Teknik Kurul Toplantısı İzmir'de yapıldı.

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü MXGP of Turkey tanıtım toplantısı dünya medyasında büyük ilgi görürken, yapılan haberlerde Türkiye'nin organiza...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

İSTANBUL SX-SE BELGESELİ 2017


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu