Enduro Fırtınası Tokat'ta Esecek - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

Enduro Fırtınası Tokat'ta Esecek

 03 Ekim 2014, 16:30  

Enduro Fırtınası Tokat'ta Esecek

Türkiye Enduro Şampiyonası'nın 5. Ayak Yarışı, 11-12 Ekim tarihlerinde ilk kez Tokat’ta yapılacak.

 

Türkiye Motosiklet Federasyonu’nun 2014 yarış takviminde yer alan Türkiye Enduro Şampiyonası’na Tokat Topçam Yaylası ev sahipliği yapacak. Enduro Şampiyonası 5. Ayak yarışı 11 Ekim 2014 Cumartesi günü saat 09.00’da Tokat Valilik binası önündeki teknik kontrol ve ardından magazin startı ile başlayacak. Şampiyona daha sonra Topçam Yaylasında oluşturulan süper test etabıyla devam edecek. Toplam uzunluğu 58,8 km.’den oluşan Tokat Yarışı, 12 Ekim Pazar günü saat 11:00’de start alacak. 1,6 km. uzunluğunda üç turdan oluşacak ekstrem test etabından sonra; insan - doğa mücadelesinin en görkemli örneklerinin sergileneceği 5,5 km.’lik zorlu bir parkurda yarış devam edecek. Topçam yaylasında oluşturulan Ekstrem test Etabı, enduro severlere unutulmaz anlar yaşatacak ve yarışçılar üstün performanslarıyla beşinci ayak yarışına renk katacak.

Dokuz ayrı sınıfta koşulacak en ekstrem motosiklet yarışlarından olan Enduro Şampiyonası'na Türkiye genelinden yaklaşık 100 yarışçının katılması bekleniyor. Türkiye Enduro Şampiyonası 5. Ayak Tokat Yarışı pazar günü saat 17.30’da Topçam Yaylası’nda yapılacak ödül töreni ile sona erecek.

DERECEYE GİREN SPORCULARA PARA ÖDÜLÜ

Türkiye Enduro Şampiyonası'na ilk kez ev sahipliği yapacak Tokat, 5. Ayak yarışına hummalı bir şekilde hazırlanıyor. Test etapları titizlikle düzenlenirken, Tokat yarışında dereceye giren sporcular ile yarışa katılan sporculara para ödülü dağıtılacak. E1A, E1B, E2A, E2B, E3A, E3B, EC ve Bayanlar Kupası'nın Birincisine 800 TL., İkincisine 500 TL., Üçüncüsüne 350 TL. ve Dördüncüsüne 250 TL. para ödülü verilecek.

Ülkemizin çeşitli şehirlerinden Tokat’a gelecek sporculara ulaşım desteği de sağlanacak. 2013 veya 2014 sezonunu takip edip, Tokat yarışına kayıt yaptıran ilk 70 kişiye 200 TL. yol desteği verilecek. Yetmiş kişinin üstündeki kayıtlar için ise 100 TL yol destek payı dağıtılacak.

Öte yandan Topçam Yaylası Padok alanındaki kamp alanında elektrik, su, tuvalet imkanları vardır, isteyenler kamp yapabilir.

TÜRKİYE ENDURO ŞAMPİYONASI TOKAT YARIŞI DETAYLI BİLGİLERİ İÇİN Tıklayınız


Bu haber 2435 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Etkinlik Haberleri

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü MXGP of Turkey tanıtım toplantısı dünya medyasında büyük ilgi görürken, yapılan haberlerde Türkiye'nin organiza...

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından Eğitmen Denklik Başvuru ve Eğitmen Kursuna Katılacakların Listesi Açıklan...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

MXGP OF TURKEY 2018 TANITIM


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu