Endurocular Mahperi Hatun Kervansarayı'nda - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

Endurocular Mahperi Hatun Kervansarayı'nda

 10 Ekim 2014, 20:25  

Endurocular Mahperi Hatun Kervansarayı'nda

Tokat’ta yapılacak olan Türkiye Enduro Şampiyonası’nın 5. Ayak Yarışı öncesinde yarışa katılacak olan sporcular ile protokol tarihi İpek Yolu üzerinde bulunan Mahperi Hatun Kervansarayı’nda buluştu.

 

Tokat'ta yapılacak olan Türkiye Enduro Şampiyonası'nın 5. Ayak Yarışı öncesinde sporcular ile protokol tarihi İpek Yolu üzerinde bulunan Mahperi Hatun Kervansarayı'nda buluştu. Tokat Valisi Cevdet Can, Zile Kaymakamı Nuri Özder, Zile Belediye Başkanı Lütfi Vidinel, Pazar Belediye Başkanı Şerafettin Pervanlar, Tokat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Arat, enduro yarışçıları ile Pazar ilçesindeki tarihi handa basına poz verdi. Vali Can, Topçam Yaylası'nda İl Özel İdaresi ve belediyenin destekleri federasyon temsilcilerinin rehberliğinde hazırlanan pistin Türkiye'nin en güzel enduro pistlerinden birisi olacağını kaydetti. Kent turizmine katkı sağlamak amacıyla atıcılık, off-road, motokros, yayla turizmi rafting vb. sporları kazandırmak istediklerini ifade eden Vali Can, Tokat'ın İpek Yolu üzerinde bulunması nedeni ile kervansarayları, han ve hamamları ile meşhur bir şehir olduğunu belirterek, "Tarihi bir mekandan cenabı Allah'ın verdiği doğal bir mekana hareket başlayacak. Ballıca Mağarası da dünyanın sayılı mağaralarından. Mevla'nın sözü ile Tokat'ı görmek gerek" diye konuştu.

TTSO Başkanı Ahmet Arat ise Tokat'ın geleceğinin tarım, sanayi ve turizm olduğuna dikkat çekerek, heryıl yapılması planlanan bu yarışların turizm açısından kente önemli katkı sağlayacağını söyledi. Türkiye Motosiklet Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Nedim Akülke de Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın faaliyet takviminde yer alan Sosyal Sorumluluk Projesinde "Spor Turizmin Geleceğidir" sloganı ile yola çıktıklarını ifade ederek, "Tokat tarihi ve kültür mirası ile çok önemli bir kent" şeklinde konuştu.

Basın açıklamasının ardından enduro yarışçıları Vali Can ile Akülke'nin tuttuğu Türk Bayrağı altından tek tek geçerek Ballıca Mağarası'na hareket etti. Vali Can, TTSO Başkanı Ahmet Arat'ın motosikletine binerek basına poz verdi.Bu haber 2037 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Etkinlik Haberleri

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü MXGP of Turkey tanıtım toplantısı dünya medyasında büyük ilgi görürken, yapılan haberlerde Türkiye'nin organiza...

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından Eğitmen Denklik Başvuru ve Eğitmen Kursuna Katılacakların Listesi Açıklan...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

MXGP OF TURKEY 2018 TANITIM


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu