Kızılay Yarışı 15-16 Kasım'a Ertelendi - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

Kızılay Yarışı 15-16 Kasım'a Ertelendi

 29 Ekim 2014, 14:14  

Kızılay Yarışı 15-16 Kasım'a Ertelendi

Ermenek'teki elim maden kazası nedeniyle, Türkiye Motokros Şampiyonası TÜRK KIZILAYI Yarışı 15-16 Kasım tarihine ertelendi.

 

Karaman’daki Maden Faciası nedeniyle, Türkiye Motosiklet Federasyonu’nun organize ettiği Gemlik Belediyesi’nin destek ve ev sahipliğinde yapılacak olan Türkiye Moto Kros Şampiyonası 7. Ayak Final Yarışları 15-16 Kasım tarihlerine ertelendi. 1-2 Kasım’da yapılması planlanan Türkiye Şampiyonası açılışı ise 31 Ekim’de Bursa Tophane Saltanat Kapısı önünde gerçekleşecekti.

Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Karaman’daki maden faciasının tüm ülkede olduğu gibi Gemlik’te de yürekleri dağladığını belirterek, sosyal-kültürel ve sportif etkinliklerin bir süre ertelendiğini belirtti. Gemlik Şahin Tepe Mevkiindeki yarış parkurunun Moto Kros sporuna uygun hale getirilmesi için 20 gündür yoğun çaba gösterdiklerini belirten Başkan Yılmaz, 1,670 metre uzunluğunda, 18 rampa ve 85 motor start düzlüğü bulunan parkurda hakem kulelerinin de tamamlandığını bildirdi. Yarışların 14 Kasım 2014 Cuma günü yine Bursa Tophane Saltanat Kapısındaki basın ve protokol startı ile tanıtılacağını, 15-16 Kasım’da da heyecan fırtınasının süreceğini anlatan Refik Yılmaz, “Maden faciası yüreklerimizi dağladı. Dualarımız Karaman’daki madencilerimizle birlikte. Böyle bir facianın acısı taze iken, bizler yerel yönetimler olarak, sosyal, kültürel ve sportif etkinliklerimizi hiçbir şey olmamış gibi yapamazdık. Bu nedenle Türkiye Motokros Şampiyonası Türk Kızılayı Yarışı'nı erteledik” diye konuştu.

Türkiye Motosiklet Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi Mahmut Özülke, Federasyon ve sporcular olarak kalplerinin ve dualarının Karaman’da olduğunu söyledi. Özülke, başka acılar yaşanmaması temennisinde bulundu.

Bu haber 1974 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Etkinlik Haberleri

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü MXGP of Turkey tanıtım toplantısı dünya medyasında büyük ilgi görürken, yapılan haberlerde Türkiye'nin organiza...

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından Eğitmen Denklik Başvuru ve Eğitmen Kursuna Katılacakların Listesi Açıklan...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

MXGP OF TURKEY 2018 TANITIM


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu