Enduro Şampiyonası Fethiye'de Başladı - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

Enduro Şampiyonası Fethiye'de Başladı

 08 Kasım 2014, 17:54  

Enduro Şampiyonası Fethiye'de Başladı

Türkiye Enduro Şampiyonası'nın Fethiye'de düzenlenen 6. ayak yarışının magazin startı verildi. Yarışa sporcuların yanı sıra sporseverlerde büyük ilgi gösterdi.

 

Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) ve Fethiye Orman Spor Kulübü tarafından organize edilen şampiyona öncesinde Fethiye Belediyesi Kültür Merkezi'nde teknik kontroller yapıldı. Daha sonra magazin startı için Beşkaza Meydanı'nda toplanan yarışçılar, Fethiye Kaymakamı Ekrem Çalık ve Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar'ın verdiği start ile ilçe merkezinde tur attı.

Kaymakam Çalık, burada yaptığı konuşmada, hız tutkunu motor severlerin bu tür tehlikeli denemeleri güvenli parkurlarda yapmalarını istedi. Trafikte hız denemelerinin hem kendi güvenlikleri hem de trafikteki diğer sürücüler için riskli olduğunu kaydeden Çalık, "Fethiye her türlü sportif faaliyeti bünyesinde barındıran bir ilçe. Motosiklet faaliyeti de Fethiye Orman Spor Kulübü katkılarıyla Türkiye çapında yapılıyor" dedi.
TMF Yönetim Kurulu Üyesi Sadık Özdemir ise yarışlara Türkiye'nin farklı illerinden yaklaşık 84 sporcunun kayıt yaptırdığını bildirdi. Özdemir, yarışlara 2 kadın sporcunun yanı sıra 60 yaş üstü 4 veteran grubu yarışçının katılacağını kaydetti.

9 Kasım Pazar günü, Esenköy Mahallesi'ndeki Akdeniz Off-Road Park'ta düzenlenecek Türkiye Enduro Şampiyonası'nın Altıncı Ayak Yarışı öncesinde yarışçılar, ekstrem testte büyük mücadele verdiler. Ekstrem testin en iyi zamanını 2:04.84 ile Sinan Memnun yaptı. Memnun’u, Cemil Kaya ve Yahya Çağlar Aşım izledi. Yarış, 2,5 kilometre kros, 6 kilometre enduro ve 950 metre ekstrem testten oluşuyor. Fethiye Orman Spor Kulübü tarafından hazırlanan zorlu MX etabı ve orta sertlikteki enduro etaplarıyla hem yarışçılar hem de izleyiciler keyifli anlar yaşayacak.

TÜRKİYE ENDURO ŞAMPİYONASI CUMARTESİ SONUÇLARI Tıklayınız


Bu haber 1752 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Etkinlik Haberleri

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü MXGP of Turkey tanıtım toplantısı dünya medyasında büyük ilgi görürken, yapılan haberlerde Türkiye'nin organiza...

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından Eğitmen Denklik Başvuru ve Eğitmen Kursuna Katılacakların Listesi Açıklan...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

MXGP OF TURKEY 2018 TANITIM


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu