GAP’TAN DAKAR’A Start Aldı - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

GAP’TAN DAKAR’A Start Aldı

 21 Aralık 2014, 15:32  

GAP’TAN DAKAR’A Start Aldı

Arjantin, Şili ve Bolivya’da ülkemizi temsil edecek sporcularımız Şakir Şenkalaycı ve Serkan Özdemir’in katılacağı Dakar Rallisi’nin tanıtım startı, “Spor, Barış ve Kardeşliktir” sloganıyla Batman’dan verildi.

 

Başarılı sporcularımız Şakir Şenkalaycı ve Serkan Özdemir’in, Türkiye Motosiklet Federasyonu’nun desteğiyle temsil edeceği Uluslararası Dakar Rallisi’nin tanıtım stratı Batman’dan verildi. Vali Azmi Çelik’in verdiği starta; Hasankeyf Kaymakamı Temel Ayça, TMF Asbaşkanı Ogün Baysan, Hamit Dizman, Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Nedim Akülke, Gençlik Spor İl Müdürü Halil Çöl, Batman yerel yöneticileri ile Batmanlılar büyük ilgi gösterdi.
“Spor, Barış ve Kardeşliktir” sloganıyla Batman’dan başlayıp, Mardin ve Şanlıurfa Suruç’ta bitecek organizasyon için Batman Valisi Azmi Çelik, “Motosiklet Federasyonu’na çok teşekkür ediyoruz bu büyük organizasyonun startını ilimzden verdikleri için. İnşallah sporcularımız ülkemizi Dakar’da başarılıyla temsil edecekler. Bu organizasyon Batman’da motosiklet sporları için bir milat olur. Gelecek yıllarda motosiklet şampiyonalarını ilimizde düzenlemek istiyoruz.” dedi.

Batman'dan önce Hasankeyf daha sonra da Midyat'a geçen sporcularımızı yöre halkı ilgiyle karşıladı. Şampiyonlarımızla bol bol hatıra fotoğrafı çektiren gençler ve çocuklar, başarı dileklerinde bulundular.
Arjantin’in başkenti Buenos Aires’te 3 Ocak Cumartesi günü start alacak ülkemizi. Arjantin, Şili ve Bolivya topraklarında 9 bin kilometreden oluşan Dakar Rallisi 17 Ocak Cumartesi günü Arjantin’in başkenti Buenos Aires’te son bulacak. Dakar Rallisine 164 motosiklet, 138 otomobil, 64 kamyon ve 48 quads kategorilerinde 414 araç katılacak. Ülkemizde sayısız Türkiye Şampiyonluklarına imza atan Şakir Şenkalaycı 156 ve Serkan Özdemir’de 165 numara ile Dakar’da yarışacak.Bu haber 1659 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Etkinlik Haberleri

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü MXGP of Turkey tanıtım toplantısı dünya medyasında büyük ilgi görürken, yapılan haberlerde Türkiye'nin organiza...

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından Eğitmen Denklik Başvuru ve Eğitmen Kursuna Katılacakların Listesi Açıklan...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

İSTANBUL SX-SE BELGESELİ 2017


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu