Mardin’den Dakar’a Büyük Heyecan Devam Ediyor - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

Mardin’den Dakar’a Büyük Heyecan Devam Ediyor

 22 Aralık 2014, 14:20  

Mardin’den Dakar’a Büyük Heyecan Devam Ediyor

Sporcularımız Şakir Şenkalaycı ve Serkan Özdemir’in katılacağı Dakar Rallisi’nin ikinci tanıtım startı, “GAP’tan Dakar’a” Mardin’de yapıldı. Tanıtım startına çocuklar büyük ilgi gösterdi.

 

Türkiye Motosiklet Federasyonu’nun desteğiyle Dakar Rallisi’ne katılacak sporcularımız Şakir Şenkalaycı ve Serkan Özdemir’in katıldığı “GAP’tan Dakar’a”’nın ikinci tanıtım startı Mardin’de yapıldı. Cumhuriyet Meydanı Müze önünde yapılan seramoniye Mardin Vali Yardımcısı Tolga Kamil Ersöz, Mardin İl Spor Müdürü Mustafa Kuzu, TMF Asbaşkanı Ogün Baysan, Hamit Dizman, Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Nedim Akülke, Mardin yerel yöneticileri ile minik öğrenciler katıldı.
Dakar gibi büyük bir organizasyonun tanıtımının Mardin’de yapılmasından mutluluk duyduklarını belirten Vali Yardımcısı Tolga Kamil Ersöz, “Sporcularımıza çıktıkları bu zorlu yolda başarılar diliyoruz. Dünyanın gözbebeği Mardin’den dünyanın gözlerini çevirdiği Dakar’ın startını çocuklarımızla birlikte yaptığımız için çok mutluyuz. Sporcu arkadaşlarımız Şakir Şenkalaycı ve Serkan Özdemir bayrağımızı Dakar’da gururla dalgalandıracaklarına inanıyorum” dedi.
Mardin İl Spor Müdürü Mustafa Kuzu ise, “Bu tarz organizasyonların Güneydoğu’da yapılması Federasyonun başarısıdır. GAP’ın tanıtımı ve turizm açısından Dakar ve benzeri yarışmalar neden burada olmasın. Bölgenin tanıtımı için ulusal ve uluslararası bu tarz etkinliklerin çok önemi var” diye konuştu.Proje kapsamında iki milli sporcumuz Mardin Kızıltepe Sürekli İlköğretim Okulu’nu ziyaret etti. Şakir Şenkalaycı ve Serkan Özdemir öğrencilere sınıfta motosiklet, kask ve yarışlarla ilgili bilgiler verdi. İlk kez profesyonel yarışçıları karşılarında gören minik öğrenciler sporcularla bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.
“Spor, Barış ve Kardeşliktir” sloganıyla Batman’dan başlayan “GAP’tan Dakar’a”, Mardin ile devam etti. İki milli sporcunun motosikletleriyle çıktıkları tanıtım turu Şanlıurfa Suruç’ta tamamlanacak.

Bu haber 1560 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Etkinlik Haberleri

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü MXGP of Turkey tanıtım toplantısı dünya medyasında büyük ilgi görürken, yapılan haberlerde Türkiye'nin organiza...

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından Eğitmen Denklik Başvuru ve Eğitmen Kursuna Katılacakların Listesi Açıklan...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

MXGP OF TURKEY 2018 TANITIM


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu