GAP’TAN DAKAR’A Spor, Barış ve Kardeşliktir - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

GAP’TAN DAKAR’A Spor, Barış ve Kardeşliktir

 23 Aralık 2014, 12:41  

GAP’TAN DAKAR’A Spor, Barış ve Kardeşliktir

Dakar Rallisi’ne katılacak sporcularımız Şakir Şenkalaycı ve Serkan Özdemir’in “Spor, Barış ve Kardeşliktir” sloganıyla çıktıkları GAP’tan Dakar’a turunun son durağı Şanlıurfa ilinin Suruç ilçesindeki 11 Nisan Çadır Kenti oldu.

 

Dakar Rallisi’nin son tanıtım startı, “Spor, Barış ve Kardeşliktir” sloganıyla Batman ve Mardin’den sonra Şanlıurfa ilinin Suruç ilçesinde yapıldı. Arjantin, Şili ve Bolivya’da ülkemizi temsil edecek Türkiye şampiyonları Şakir Şenkalaycı ve Serkan Özdemir, motosikletin farkındalığıyla dünya barışına 11 Nisan Çadır Kenti’nden dikkat çekti. Çadır kentinde yapılan organizasyona Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, Suruç Kaymakamı Abdullah Çiftçi, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ertuğrul Yıldız, TMF Asbaşkanı Ogün Baysan, Hamit Dizman, Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Nedim Akülke, Şanlıurfa yerel yöneticileri ile vatandaşlar katıldı.

11 Nisan Çadır Kenti’nde önce Suruç’ta yaşan gençler ile daha sonra da Suriyeli çocuklarla bir araya gelen sporcular büyük ilgi gördü. Dakar anısına çocuklara tişört dağıtan milli sporcular, çocuklarla bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.
Dakar Rallisi’nin önemine dikkat çeken Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, “Dakar Rallisi çok önemli bir yarış. Dünyada pek çok sorun var. Nedenleri ne olursa olsun her yerde kan, acı ve gözyaşı var. Bu sorunlara güçlü bir tepki vermek lazım. Bizim hemen yanı başımızda yaşanan bu acıya dikkatleri bu tarz organizasyonlarla çekebiliriz. Bu nedenle dünya için önemli bu organizasyona buradan start ve mesaj vermek çok önemli. Dünyanın huzur ve barışı için çaba sarf etmek lazım. İşte burada sporcularımız bu üzerlerine düşen görevi fazlasıyla yerine getiriyorlar. İki milli sporcumuza çok teşekkür ediyor ve başarılar diliyorum. Ayrıca barışa dikkat çekip, bu etkinlikle bunu pekiştiren federasyonumuza da içten teşekkür ediyorum” dedi.
Dünyanın en zorlu yarışına büyük moralle gittiklerini kaydeden Şakir Şenkalaycı, “Dakar Rallisi dünyanın en zorlu yarış organizasyonu. ‘Spor, Barış ve Kardeşliktir’ sloganıyla Batman’dan başlayıp, Hasankeyf, Mardin ve Şanlıurfa Suruç’ta noktaladığımız turdaki ilgi bize çok büyük moral verdi. Dakar'da Türkiye'yi başarıyla temsil edip, bayrağımızı en üst seviyeye dikeceğiz” dedi.
Dakar’da ülkemizi temsil edecek olmaktan dolayı gurur duyduğunu belirten Serkan Özdemir, “Bayrağımızı Dakar’da inşallah gururla dalgalandıracağız. ‘Spor, Barış ve Kardeşliktir’ sloganıyla çıktığımız bu yolda Batman ve Mardin’de çok büyük ilgi gördük. Bugün burada verdiğimiz mesajla artık hedefimize ulaştık. Artık Güney Amerika’daki yarışta bizim üstümüze düşen görevi yapma zamanı geldi. Dakar Rallisini tamamladıktan sonra tekrar bölgeye gelip buradaki halkla kucaklaşmak istiyoruz” dedi.

Bu haber 1922 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Etkinlik Haberleri

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü MXGP of Turkey tanıtım toplantısı dünya medyasında büyük ilgi görürken, yapılan haberlerde Türkiye'nin organiza...

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından Eğitmen Denklik Başvuru ve Eğitmen Kursuna Katılacakların Listesi Açıklan...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

MXGP OF TURKEY 2018 TANITIM


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu