Dakar'da Sporcularımıza Güveniyoruz - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

Dakar'da Sporcularımıza Güveniyoruz

 30 Aralık 2014, 11:17  

Dakar'da Sporcularımıza Güveniyoruz

Türkiye Motosiklet Federasyonu Asbaşkanı Ogün Baysan, "dünyanın motor sporları olimpiyatı" olarak adlandırılan Dakar Rallisi'nde 4 sporcuyla finişe ulaşıp, dereceye gireceklerini söyledi.

 

Türkiye Motosiklet Federasyonu Asbaşkanı Ogün Baysan, 3 Ocak Cumartesi günü Arjantin'in başkenti Buenos Aires'te başlayacak Dakar’da sporcularımıza çok güvendiğini söyledi. Arjantin, Şili ve Bolivya'da gerçekleştirilecek rallide Türkiye'den 4 sporcunun yer aldığını vurgulayan Asbaşkan Baysan, şöyle devam etti: ''Milli sporcularımızdan Şakir Şenkalaycı'nın Dakar tecrübesi var. Geçen yarışında 20. sıradayken maalesef ciddi bir kaza yaptı. Kendisinden iyi bir derece bekliyoruz. Diğer sporcumuz Serkan Özdemir'in üst üste Türkiye şampiyonlukları var. Ondan da umutluyuz. Selçuk Bektaş ve Koray Özkaplan ise çok iyi çalışarak Dakar’a hazırlandılar. Onlar da gayet deneyimli ve tecrübeliler. Dakar gibi dev bir organizasyona 4 kişilik katılım oldukça yüksek bir sayıdır. Çünkü dünyanın her ülkesinden elit sporcular bu yarışa geliyor."
“SPORCULARIMIZ BAYRAĞIMIZI SONUNA KADAR TAŞIYACAK"

Asbaşkan Baysan, farklı kategorilerde gerçekleştirilecek rallinin en zor bölümünün motosiklet kategorisi olduğuna işaret etti. Ülke olarak sadece motosiklet yarışına katılacaklarını anımsatan Baysan, "Türk bayrağını mücadelenin sonuna kadar taşıyacağız'' dedi. Rallinin çöl, kaya ve çamur geçişlerinden oluşan zorlu etaplarının bulunduğunu dile getiren Baysan, sporcuların günde ortalama 700 kilometre yol kat edeceğini aktardı. Dünyanın 53 farklı ülkesinden 414 sporcunun organizasyona katılacağını vurgulayan Baysan, ''Dakar rallisi, dünyanın en çok seyredilen, zaman zaman formula ile izlenme konusunda yer değiştiren en büyük organizasyonlarından biri. Çok zor bir yarış ama sporcularımız dereceye girmeye çalışacak'' diye konuştu.

Öte yandan Dakar'a katılacak 4 kişilik Türk ekibi Arjantin'e ulaştı. Sporcularımız Şakir Şenkalaycı, Serkan Özdemir, Koray Özkaplan ve Selçuk Bektaş uzun bir yolculuktan sonra Buenos Aires'e geldi.

Bu haber 1520 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Etkinlik Haberleri

Teknik Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi

Teknik Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi 2018 Yılının ilk Teknik Kurul Toplantısı İzmir'de yapıldı.

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü MXGP of Turkey tanıtım toplantısı dünya medyasında büyük ilgi görürken, yapılan haberlerde Türkiye'nin organiza...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

İSTANBUL SX-SE BELGESELİ 2017


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu