Dakar Büyük Coşkuyla Start Aldı - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

Dakar Büyük Coşkuyla Start Aldı

 04 Ocak 2015, 11:36  

Dakar Büyük Coşkuyla Start Aldı

Dakar Rallisi Arjantin’de tanıtım startı ile başladı. Dünyanın zorlu yarışında motosiklet sınıfında start alacak sporcularımıza ilgi büyük oldu.

 

Türkiye Motosiklet Federasyonu desteğiyle ülkemizi temsil eden şampiyon sporcularımız Şakir Şenkalaycı ve Serkan Özdemir’den oluşan TMF Dakar Takımı ile Koray Özkaplan, Selçuk Bektaş ikilisininden oluşan Castrol KTM Dakar Takımı’nın katıldığı Dakar Rallisi’nin tanıtım startı Arjantin’in başkenti Buenos Aires’te Mayıs Meydanı’nda (Plaza Del Mayo) yapıldı. Yüzbinlerce kişinin Arjantin Başkanlık Sarayı (La Casa Rosada) önünde katıldığı seramonide sporcularımız Teknopolis’ten Mayıs Meydanı’na motosikletleriyle geldi. Podyuma ilk Serkan Özdemir gelirken, Koray Özkaplan, Şakir Şenkalaycı ve Selçuk Bektaş bayrağımızla yüzbinlerce seyirciyi selamladı.
Dakar Rallisinin ilk etabında 4 Ocak Pazar günü sporcularımız 175 km. özel etabı geçecekler. Şakir Şenkalaycı, Serkan Özdemir, Selçuk Bektaş ve Koray Özkaplan; Buenos Aires, Villa Carlos Paz arasında toplam 838 km. yol kat edecekler. Buenos Aires’in ovalarından yüksek hızla geçecek rallide yarışçılar, ilk günü tamamlamaya çalışacaklar.
406 ARAÇ START ALACAK

Dünyanın en zor rallisi Dakar, yeni bir rota ile Şili ve Bolivya topraklarının heyecan verici etaplarından oluşacak. Dakar Rallisi Arjantin’in Buenos Aires şehrinde 4.752 kilometresi özel etap olmak üzere 9.300 km. kat edilerek Teknopolis’te 17 Ocak’ta sona erecek. Rallide 161 motosiklet, 137 otomobil, 63 kamyon ve 45 dörtlü olmak üzere 406 araç start alacak. 53 farklı ülkeden yarışçının katıldığı Dakar’da bu yıl 11 bayan sporcu da startta olacak. Dakar, Arjantin’in; Villa Carlos Paz, San Juan, Chilecito, Salta, Termas de Río Hondo ve Rosario, Şili’nin; Copiapó, Antofagasta, Calama ve Iquique, Bolivya’nın ise Uyuni şehirlerinden geçecek.Bu haber 1796 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Etkinlik Haberleri

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü MXGP of Turkey tanıtım toplantısı dünya medyasında büyük ilgi görürken, yapılan haberlerde Türkiye'nin organiza...

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından Eğitmen Denklik Başvuru ve Eğitmen Kursuna Katılacakların Listesi Açıklan...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

MXGP OF TURKEY 2018 TANITIM


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu