Sporcularımız Dakar'da İlk Günü Sorunsuz Atlattı - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

Sporcularımız Dakar'da İlk Günü Sorunsuz Atlattı

 04 Ocak 2015, 22:17  

Sporcularımız Dakar'da İlk Günü Sorunsuz Atlattı

Dünyanın zorlu yarışı Dakar’ın ilk etabını sporcularımız sorunsuz tamamladı. İlk gün 161 yarışçı start alırken, Şakir Şenkalaycı Genel Klasmanda 100. sırada yer aldı.

 

Dakar Rallisi hızlı ve tozlu başladı. Arjantin’in başkenti Buenos Aires’ten sabahın erken saatlerinde başlayan Dakar Rallisi, Villa Carlos Paz’da son buldu. İlk etapta motosiklet sınıfında 161 yarışçı start alırken, sporcularımız ilk gün fazla riske girmedi. Dakar Rallisinin ilk etabında sporcularımız 175 km.si özel toplam 838 km. yol kat ettiler. 161 yarışçının start aldığı ilk etabı TMF Dakar Takımı’nın sporcularından Şakir Şenkalaycı 1:44:28 ile 100. sırada tamamlarken, takım arkadaşı Serkan Özdemir ise 1:48:55 ile 113. sırada günü bitirdi. Zorlu rallide 1 dakika ceza alan Koray Özkaplan 1:55:38’lik zamanıyla 130. ve Selçuk Bektaş’ta 1:57:28 ile 137. sırada kaldı.

Buenos Aires’in ovalarından yüksek hızla geçen rallinin ilk etabını Sam Sunderland (KTM) kazanırken, Paulo Gonçalves (HONDA) ikinci ve Marc Coma’da (KTM) üçüncü oldu.
TMF Dakar Takımı yarışçılarından Şakir Şenkalaycı, Buenos Aires etabında fazla riske girmediğini belirterek, “Etaba 156. sırada start aldım ve günü 100. sırada tamamladım. Hızlı bir etaptı ve ilk gün fazla risk almadım. Şuan için iyim ve herşey yolunda” diye konuştu.
Dakar Rallisinin ikinci etabında 5 Ocak Pazartesi günü sporcularımızı uzun bir gün bekliyor. Şakir Şenkalaycı, Serkan Özdemir, Koray Özkaplan ve Selçuk Bektaş 518 km.si özel etaptan oluşan Villa Carlos Paz-San Juan etabında sınav verecekler. Sert zemine sahip San Juan etabı; toz ve kum ile 625 km.den oluşuyor. Taşlı toprakların yanı sıra yarışçılar, gün içerisinde 2.374 metre yükseklikten geçecekler.

Bu haber 1401 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Etkinlik Haberleri

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü MXGP of Turkey tanıtım toplantısı dünya medyasında büyük ilgi görürken, yapılan haberlerde Türkiye'nin organiza...

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından Eğitmen Denklik Başvuru ve Eğitmen Kursuna Katılacakların Listesi Açıklan...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

MXGP OF TURKEY 2018 TANITIM


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu