Özdemir ve Şenkalaycı Zoru Başardı - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

Özdemir ve Şenkalaycı Zoru Başardı

 06 Ocak 2015, 07:33  

Özdemir ve Şenkalaycı Zoru Başardı

Dakar Rallisi’nin ikinci gününde Villa Carlos Paz-San Juan etabı yarışçıları bir hayli zorladı. Sıcaktan dolayı son bölümü iptal edilen etapta sporcularımız ilk 100’de yer aldı.

 

Arjantin’in başkenti Buenos Aires’ten başlayan Dakar Rallisi’nin en uzun özel etabına sahip Villa Carlos Paz-San Juan bölümü zorluk derecesiyle yarışçıları bir hayli zorladı. Dağlık alanda sert zemine sahip San Juan etabında sporcularımız toz ve kumla kaplı alanda 625 km. yol kat ettiler. Sabahın erken saatlerinde başlayan Dakar Rallisi San Luis bölgesindeki tuz yataklarından geçerek San Juan’da sona erdi. Etaptaki taşların yanı sıra 42 dereceyi aşan sıcak havada sporcularımızı da negatif olarak etkiledi. İkinci etapta yarışçılar navigasyon problemleri de yaşarken, sıcak havadan dolayı etabın son bölümleri iptal edildi.

161 yarışçının start aldığı etabı TMF Dakar Takımı’nın sporcularından Serkan Özdemir 09:32:44 ile 91. ve Şakir Şenkalaycı’da 09:37:44’lük zamanıyla 94. sırada bitirdi. İkinci etapta 3 saat ceza alan Selçuk Bektaş ile Koray Özkaplan’da 139 ve 142. sırada kaldı. Salinas de Mascasin gibi zorlu bölgelerden geçen etabı Joan Barreda Bort ilk sırada tamamladı. İspanyol yarışçıyı Paulo Gonçalves ve Ruben Faria takip etti.
Genel klasmanda Joan Barreda Bort birinciliği elde ederken, sporcularımız Serkan Özdemir 90, Şakir Şenkalaycı 93, Selçuk Bektaş 139 ve Koray Özkaplan’da 142. sırada yer aldı.

Dakar Rallisinin üçüncü etabında 6 Ocak Salı günü sporcularımız San Juan-Chilecito’yu kat edecekler. Arjantin en güzel bölgelerinden biri olan San Juan’da yarışçılar, 220 km.si Özel Etap etap olmak üzere toplamda 657 km. yol yapacaklar. Serkan Özdemir, Şakir Şenkalaycı, Koray Özkaplan ve Selçuk Bektaş kırmızı topraklara sahip parkurda And dağlarının eteklerindeki kanyonlardan geçip, yüksek tepe ve su geçişleriyle mücadele edecekler. Taşlı toprak zeminin yanı sıra yarışçılar, gün içerisinde kumla da sınav verecekler.

Bu haber 1559 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Etkinlik Haberleri

Teknik Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi

Teknik Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi 2018 Yılının ilk Teknik Kurul Toplantısı İzmir'de yapıldı.

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü MXGP of Turkey tanıtım toplantısı dünya medyasında büyük ilgi görürken, yapılan haberlerde Türkiye'nin organiza...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

İSTANBUL SX-SE BELGESELİ 2017


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu