Şenkalaycı ve Özdemir Kontrolü Elden Bırakmadı - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

Şenkalaycı ve Özdemir Kontrolü Elden Bırakmadı

 06 Ocak 2015, 23:08  

Şenkalaycı ve Özdemir Kontrolü Elden Bırakmadı

Arjantin’de yapılan Dakar Rallisi’nin üçüncü etabını Şakir Şenkalaycı 90., Serkan Özdemir’de 92. sırada bitirdi.

 

Sporcularımız Şakir Şenkalaycı ve Serkan Özdemir Dakar’da mücadeleye devam ediyor. Arjantin’de sporcularımız dünkü zorlu ikinci etap sonucu, San Juan-Chilecito etabını temkinli geçtiler. Üçüncü bölüm San Juan’da yarışçılar, 220 km.si Özel Etap etap olmak üzere toplamda 657 km. yol yaptı. Serkan Özdemir ve Şakir Şenkalaycı kırmızı topraklara sahip parkurda And dağlarının eteklerindeki kanyonlardan geçip, yüksek tepelerle ve zorlu su geçişleriyle mücadele ettiler. Etap içerisinde kumla da sınav veren sporcularımız günü kontrollü geçirdi.

148 yarışçının start aldığı etabı TMF Dakar Takımı’nın sporcularından Şakir Şenkalaycı’da 03:43:48’lük zamanıyla 90., Serkan Özdemir’de 03:45:56 ile 92. sırada tamamladı. Üçüncü etapta Koray Özkaplan ile Selçuk Bektaş 123 ve 125. sırada yer aldı. Bu etabı ilk sırada Avusturyalı Matthias Walkner geçerken, İkinci Marc Coma ve üçüncü de Joan Barreda Bort oldu.
Dünkü etabın yorgunluğunu üzerlerinden atamadıklarını belirten Şakir Şenkalaycı, “Etabı 90. sırada tamamladım. Dünkü kadar zorlu olmasada özellikle taşlı, kayalıklı bölümleri risk almadan geçtim” derken, Serkan Özdemir’de “Kısa bir özel etap oldu. İlk başta yüksek noktalardan geçtik ve etabın sonlarına doğru özellikle taşlardan dolayı kontrollü gittik. Yarın da fiziksel anlamda zor bir gün bizi bekliyor” diye konuştu.

Genel klasmanda Joan Barreda Bort’un birinciliği devam ederken, sporcularımız Serkan Özdemir 88, Şakir Şenkalaycı 90, Selçuk Bektaş 130 ve Koray Özkaplan’da 134. sırada yer aldı.

Öte yandan Dakar'da mücadele eden Polonyalı Michal Hernik, yarışın 3. etabında parkurun 300 m. dışında ölü bulundu.
Dakar Rallisinin dördüncü etabında 7 Ocak Çarşamba günü sporcularımız ülke değiştirp Şili’ye geçecek. Chilecito-Copiapo etabında yarışçılar, 909 km yol yapacaklar. 4. Etapta sporcular güne erken başlayıp, deniz seviyesinden 4.800 metre yükseklikten geçip, Paso San Francisco sınır kapısından Şili’ye geçecekler. Çarşamba günün en zorlu bölümü ise Atacama Çölü olacak. Sıcak kadar çöl kumu da Serkan Özdemir, Şakir Şenkalaycı, Koray Özkaplan ve Selçuk Bektaş’a zor anlar yaşatacak.

Bu haber 1245 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Etkinlik Haberleri

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü MXGP of Turkey tanıtım toplantısı dünya medyasında büyük ilgi görürken, yapılan haberlerde Türkiye'nin organiza...

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından Eğitmen Denklik Başvuru ve Eğitmen Kursuna Katılacakların Listesi Açıklan...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

MXGP OF TURKEY 2018 TANITIM


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu