Dakar'da İşler Giderek Zorlaşıyor - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

Dakar'da İşler Giderek Zorlaşıyor

 08 Ocak 2015, 08:51  

Dakar'da İşler Giderek Zorlaşıyor

Dakar Rallisi Arjantin’den Şili’ye geçti. Rallinin Chilecito-Copiapo etabı sabah erken başlarken Şakir Şenkalaycı 83, Serkan Özdemir’de 88. sırada tamamladı.

 

Sporcularımız Şakir Şenkalaycı ve Serkan Özdemir’in Dakar mücadelesi Arjantin’den Şili’ye taşındı. Dakar rallisinin dördüncü Chilecito-Copiapo etabında yarışçılarımız, 909 km. yol yaptılar. Güne erken 139 sporcu, hayatını kaybeden Polonyalı Michal Hernik’i saygı duruşunda bulunarak andı. Yarışçılarımızdan Şakir Şenkalaycı, 315 km.lik Özel Etabı 04:48:12 ile 83. sırada geçerken, Serkan Özdemir 05:01:08 ile günü 88. sırada tamamladı. Bu etabı İspanyol pilot Joan Barreda Bort kazandı.

Genel klasmanda Joan Barreda Bort’un birinciliği devam ederken, sporcularımız Şakir Şenkalaycı 85, Serkan Özdemir 87. sırada yer aldı.
Güne erken başlayıp, uzun bir sürüş yaptıklarını belireten Şakir Şenkalaycı, “Allah'ın verdiği güçle, sevenlerimin destek ve duaları ile günü 83. sırada tamamladım çok şükür. Biraz dinlendikten sonra beşinci etap için hazırlıklara başlayacağım. Beni her daim destekleyen ve takip eden herkese sonsuz teşekkürler” dedi. Serkan Özdemir ise “Şili'ye geçmek bizi epey bi yordu. Etabın ilk bölümü biraz hızlı olsa da son bölümde epey yorulduk. İlk kez karşılaştığım tepelerde navigasyonda da sıkıntı yaşamamıza rağmen günü tamamlamayı bildik” diye konuştu.

Dakar Rallisinin beşinci etabında 8 Ocak Çarşamba günü sporcularımız Şili’de mücadeleye devam edecekler. Copiapo-Antofagasta etabında yarışçılar, 458 km.si Özel Etap toplam 697 km. yol yapacaklar. Dakar Rallisi'nin en zorlu özel etaplarında birine sahip Copiapo Atacama Çölünde sporcularımız büyük çöl tepelerini aşacaklar.

Bu haber 1376 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Etkinlik Haberleri

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü MXGP of Turkey tanıtım toplantısı dünya medyasında büyük ilgi görürken, yapılan haberlerde Türkiye'nin organiza...

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından Eğitmen Denklik Başvuru ve Eğitmen Kursuna Katılacakların Listesi Açıklan...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

MXGP OF TURKEY 2018 TANITIM


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu