Özdemir ve Şenkalaycı 5. Etabıda Geçti - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

Özdemir ve Şenkalaycı 5. Etabıda Geçti

 09 Ocak 2015, 00:56  

Özdemir ve Şenkalaycı 5. Etabıda Geçti

Dakar Rallisi’nin sert etaplarından Copiapo-Antofagasta’yı Serkan Özdemir 91, Şakir Şenkalaycı’da 94. sırada geçti.

 

Arjantin, Şili ve Bolivya’da yapılan Dakar Rallisi’nin 5. etabı dünyanın en kurak çölü Atacama’da (Şili) yapıldı. Etabın finişi Antofagasta’ya doğru taşlarla kaplı parkurda mücadele eden TMF Dakar Takımı yarışçılarından Serkan Özdemir 007:16:28 ile 94, Şakir Şenkalaycı’da 07:19:21 ile etabı 97. sırada tamamladı. 131 sporcunun start aldığı Copiapo ve Antofagasta arasındaki 458 km.’lik özel etabı İspanyol pilot Marc Coma birincilikle bitirdi. Koray Özkaplan’da 110. sırada finişi görürken, Selçuk Bektaş etabı tamamlayamadı.

Genel klasmanda Joan Barreda Bort’un birinciliği devam ederken, sporcularımız Şakir Şenkalaycı 84, Serkan Özdemir 85 ve Koray Özkaplan 112. sırada yer aldı.
Sporcularımızdan Serkan Özdemir, “Etap sert, çok zor ve teknik açıdan zorlu oldu. Bir kaç gündür yorgunluk var üzerimizde. Bu nedenle temkinli bir sürüş yaptık. Aynı zamanda motosikletinizi de korumalısınız. Onun için etap etap ilerliyoruz. En büyük hedefimiz bayrağımızı Arjantin’deki finişe taşımak” derken, Şakir Şenkalaycı’da, “Sert ve uzun bir gün geçirdik. Üç bin metrelik iki dağ etabını çıkıp indik. Navigasyonu bugün çok fazla kullandığımız için hızlı değildik. Henüz yarışın 5. gününde olduğumuzdan dolayı çok fazla risk almadan yoluma devam ediyorum” dedi.
Dakar Rallisinin altıncı etabında 9 Ocak Cuma günü sporcularımız Şili’de çölde mücadeleyi sürdürecekler. Antofagasta – Iquique etabında yarışçılar, 318 km.si Özel Etap toplam 688 km. yol yapacaklar. Özel etap kıtanın kuzeyine doğru okyanuslar ve dağlar arasında tırmanan yarışçıları meşgul edecek. Yarışçılar kanyonlardan geçerek, Atacama çölünde sürüş yaparken kum tepelerine gömülecekler. Iquique etabında pilotların navigasyon becerileri de önem kazanacak. Çok manevralı etabın ardından Dakar rotasında yarışçılar Pasifik Okyanusu kıyısındaki Iquique’ye uzun bir iniş yaparak şehir merkezindeki podyumdan halkı selamlayacaklar.

Bu haber 1509 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Etkinlik Haberleri

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü MXGP of Turkey tanıtım toplantısı dünya medyasında büyük ilgi görürken, yapılan haberlerde Türkiye'nin organiza...

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından Eğitmen Denklik Başvuru ve Eğitmen Kursuna Katılacakların Listesi Açıklan...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

MXGP OF TURKEY 2018 TANITIM


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu