Sporcularımız Dakar'da Tam Gaz Gidiyor - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

Sporcularımız Dakar'da Tam Gaz Gidiyor

 10 Ocak 2015, 02:00  

Sporcularımız Dakar'da Tam Gaz Gidiyor

Arjantin-Şili ve Bolivya'da düzenlenen 36. Dakar Rallisi'nin 6. gününü Şakir Şenkalaycı 80 ve Serkan Özdemir’de 82. sırada tamamladı.

 

Arjantin’in başkenti Buenos Aires şehrinde 3 Ocak’ta 164 motosikletçinin start aldığı 9.295km’lik Dakar Rallisi, tüm zorluklara rağmen Şili topraklarında 110 yarışçıyla devam ediyor. Türkiye Motosiklet Federasyonu’nun desteğiyle efsane yarışta mücadele eden Şakir Şenkalaycı ve Serkan Özdemir 17 Ocak’taki finişe doğru bayrağımızı taşımayı sürdürüyor. Dakar Rallisi’nin 6. etabında yarışçılar, kıtanın kuzeyine doğru uzanan dağlar arasındaki kanyonlardan geçtiler. Kondisyon, dikkat ve becerinin ön plana çıktığı 688 km.’lik Antofagasta – Iquique etabında mücadele eden TMF Dakar Takımı yarışçıları Şakir Şenkalaycı ve Serkan Özdemir bu zorlu etabı da başarıyla tamamladılar. Pasifik Okyanusu kıyısında Iquique’de son bulan yarışı Şakir Şenkalaycı, 06:19:27’lik derecesiyle 80. ve Serkan Özdemir’de 06:21:07’lik zamanıyla 82. sırada bitirdi. Koray Özkaplan ise etabı 107. sırada tamamlarken, Iquique etabını Portekizli pilot Helder Rodrigues kazandı.

Şenkalaycı, elde ettiği bu derece ile rallide genel klasmanda 83. sıraya Serkan Özdemir’de 84. sıraya yükseldi. Genel klasmanda Joan Barreda Bort’un birinciliği devam ederken, Koray Özkaplan’da 109. sırada yer aldı.
Dinlenme gününe ulaştığı için mutlu olduğunu belirten Serkan Özdemir, “Dakar Rallisinin altıncı etabında Iquique’ye geldik. 688 km.’lik Iquique etabı zor oldu hepimiz için. İlk Dakarımda dinlenme gününe ulaştığım için çok mutluyum. Pasifik Okyanusu kıyısındaki Iquique’de birkaç gün geçireceğiz. İkinci hafta artık işler daha da ciddileşecek. Fiziksel olarak da güçlü olmak zorundayız” dedi.
Şakir Şenkalaycı ise etabı şöyle değerlendirdi; “Bugünkü etap hızlı ve yorucuydu. Sıcak, zorlu ve yorucu geçen bir günün ardından finişe ulaştım. Sağlık durumum iyi, moralim yüksek. Cumartesi günü yarışımız yok, tüm ekip dinleneceğiz. Destekleriniz ve dualarınız için sonsuz teşekkürler” diye konuştu.
Özel etabı tamamlayıp Iquique şehrine gelen sporcularımız şehir meydanına kurulan podyumdan geçerek halkı selamladı. Dakar Rallisi’nde 10 Ocak Cumartesi günü motosiklet sınıfında dinlenilerek geçirilecek. 11 Ocak Pazar günü ise yarışçılar Şili’den Bolivya’ya geçecek.

Bu haber 1743 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Etkinlik Haberleri

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü MXGP of Turkey tanıtım toplantısı dünya medyasında büyük ilgi görürken, yapılan haberlerde Türkiye'nin organiza...

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından Eğitmen Denklik Başvuru ve Eğitmen Kursuna Katılacakların Listesi Açıklan...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

MXGP OF TURKEY 2018 TANITIM


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu