Sporcularımız Adım Adım Finişe İlerliyor - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

Sporcularımız Adım Adım Finişe İlerliyor

 14 Ocak 2015, 09:08  

Sporcularımız Adım Adım Finişe İlerliyor

En zorlu motor sporları yarışı Dakar’da Türkiye Motosiklet Federasyonu’nun desteğiyle yarışan Şakir Şenkalaycı günü 67. takım arkadaşı Serkan Özdemir’de 79. sırada bitirdi.

 

Dakar’da zorlu Bolivya etabının ardından TMF Dakar takımının sporcuları Şili’de Iquique-Calama etabını kum fırtınası altında geçti. Atacama çölünün geride kaldığı etaba 93 yarışçı start aldı. Yarışçılarımız, kum tepeleriyle boğuştuktan sonra, 3 bin 500 rakıma taşlı ve dar vadilerden çıktılar. 450 km.’si özel etap, toplam 538 km.’den oluşan parkuru 09:37:35’lik zamanıyla Şakir Şenkalaycı 67. sırada, Bolivya etabını aynı gün tamamlayıp, hiç dinlenmeden Calama bölümüne başlayan Serkan Özdemir’de 10:23:04 ile 79. sırada tamamladı.

Şili’nin kuzeyinde dünya'nın en kurak çölü Atacama’da son kez yarışılan etabı Portekizli pilot Helder Rodrigues kazandı. And dağlarının eteklerindeki dünyanın en kurak yeri Calama etabında Koray Özkaplan’da 81. oldu.
Şakir Şenkalaycı kum fırtınası nedeniyle etabı zor tamamladıklarını belirterek, “Soğuk ve yağmurlu Bolivya etabının ardından çölde zor bir etabı geçtik. Kum fırtınası ile güne başladık ve etabın ilerleyen kilometrelerinde kayalık zeminde mücadele etmek iyice zorlaştı. Kum fırtınası hiç durmadı ve tüm yarışçıları yavaşlattı. Derin vadi geçişlerine navigasyon sorunlarını da eklersek karmaşık bir günü de tamamladık. Şükürler olsun sağ salim finişe ulaşma başarısını gösterdik” dedi.

Motosiklet sınıfında 9. etap sonunda İspanyol pilot Marc Coma liderliğini sürdürdü. Genel klasmanda Şakir Şenkalaycı 60., Serkan Özdemir 85. ve Koray Özkaplan’da 87. sırada yer aldı.
Dakar Rallisi’nin 10. etabında sporcularımız 14 Ocak Çarşamba günü Şili’den Arjantin’e geçecekler. And dağlarında Calama-Salta arasında toplam 891 km. kat edecek sporcularımız, 371 km.’lik özel etabı da aşacaklar. Şili-Arjantin sınırından sonra tuz gölü Salinas Grandes’te başlayacak özel etap 3.600 metre ile 4.500 metre yüksekliğe sahip.

Bu haber 1757 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Etkinlik Haberleri

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü MXGP of Turkey tanıtım toplantısı dünya medyasında büyük ilgi görürken, yapılan haberlerde Türkiye'nin organiza...

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından Eğitmen Denklik Başvuru ve Eğitmen Kursuna Katılacakların Listesi Açıklan...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

MXGP OF TURKEY 2018 TANITIM


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu