Dakar Fatihleri Bakan Kılıç'ı Ziyaret Etti - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

Dakar Fatihleri Bakan Kılıç'ı Ziyaret Etti

 27 Ocak 2015, 16:46  

Dakar Fatihleri Bakan Kılıç'ı Ziyaret Etti

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar ve şampiyon sporcularımız Şakir Şenkalaycı ile Serkan Özdemir’i kabul etti.

 

Bu sene 03 Ocak- 17 Ocak tarihlerinde gerçekleştirilen dünyanın en önemli motor sporları organizasyonu Dakar Rallisi’nde ilk kez finişe ulaşan Şakir Şenkalaycı ile Serkan Özdemir, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’ı makamında ziyaret etti. Başkan Uçar ile şampiyon sporcularımız Bakan Kılıç’a teşekkür ederek plaket hediye etti.
Dakar Rallisi’nde finişe 160 motosiklet arasından 50. sırada ulaşarak Türk Bayrağını taşıyan Şakir Şenkalaycı, kendi isminin yazılı olduğu formayı Bakan Çağatay Kılıç’a hediye etti.
Sporcuların zorlu mücadelelerini ve deneyimlerini dinleyen Bakan Çağatay Kılıç, başarılarından dolayı tebrik ederek, “Motor sporu oldukça zor ve ilgi çekici bir spor. Özellikle Dakar Rallisini televizyonlardan izliyoruz ve sadece motora hakim olmak yetmez, aynı zamanda fiziksel bir dayanıklılık da ister” diye konuştu. Bakan Çağatay Kılıç, Aynı zamanda ‘GAP’tan DAKAR’a adlı projelerini anlatan sporcuları Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın hayata geçirdiği ‘Tecrübe Konuşuyor’ Projesinde yer almaları için davet etti.

Bu haber 1849 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Etkinlik Haberleri

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü MXGP of Turkey tanıtım toplantısı dünya medyasında büyük ilgi görürken, yapılan haberlerde Türkiye'nin organiza...

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından Eğitmen Denklik Başvuru ve Eğitmen Kursuna Katılacakların Listesi Açıklan...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

MXGP OF TURKEY 2018 TANITIM


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu