2015 Yarış Takvimi Belli Oldu - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

2015 Yarış Takvimi Belli Oldu

 11 Şubat 2015, 14:51  

2015 Yarış Takvimi Belli Oldu

Türkiye Motosiklet Federasyonu 2015 Yarış Takvimi açıklandı. Takvimde, altı branşta toplam 48 yarış bulunuyor.

 

TMF 2015 Yarış Takvimi açıklandı. Pist, Süpermoto, Motokros, Enduro, Drag ve Sujeti branşlarında toplam 48 yarışın yer aldığı takvim 7-8 Mart 2015 tarihlerinde Gönen’de Türkiye Motokros Şampiyonası ile başlayacak. 2015 takvimi, 28-29 Kasım tarihlerinde yapılacak Süper Enduro Şampiyonası ile sona erecek.

Türkiye Pist Şampiyonası 6 ayak üzerinden İzmir ve Yunanistan’ın Serez pistinde organize edilecek. Motosiklet sporuna motokros ile adım atanların takip ettiği Türkiye Motokros Şampiyonası 7 yarıştan oluşacak. Gönen, Bursa, İstanbul (2), Ankara, İzmir ve Fethiye motokros yarışlarına sahne olacak.

Fethiye yarışı ile start alacak Türkiye Enduro Şampiyonası sırasıyla; Azdavay, Ankara, Tokat, Urla ve Bodrum’da yapılacak. Türkiye Süpermoto Şampiyonası’na Uşak ve Sakarya üçer yarışla, Türkiye Drag Şampiyonası’na ise Konya 7 yarış ile ev sahipliği yapacak. Türki Sujeti Şampiyonası’da Sinop, Bodrum, Elazığ, Kastamonu ve Burdur’da organize edilecek.

2015 yılında Türkiye uluslararası şampiyonalara da ev sahipliği yapacak. Doğu Avrupa Motokros Şampiyonası’nın 3. Ayak yarışı 25-26 Nisan’da, Doğu Avrupa Enduro Şampiyonası 16-17 Mayıs tarihlerinde Kastamonu’da ve Doğu Avrupa Ekstrem Enduro Şampiyonası’da 1-2 Ağustos tarihlerinde ülkemizde yapılacak. Transanatolia 22-29 Ağustos tarihlerinde, Sea to Sky’da 2-4 Ekim’de Antalya Kemer’de düzenlenecek.

Bu sezon Süper Enduro ve ATV yarışları da Türkiye Şampyonası adı altında düzenlenecek.

Bu haber 12881 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Etkinlik Haberleri

Teknik Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi

Teknik Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi 2018 Yılının ilk Teknik Kurul Toplantısı İzmir'de yapıldı.

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü MXGP of Turkey tanıtım toplantısı dünya medyasında büyük ilgi görürken, yapılan haberlerde Türkiye'nin organiza...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

İSTANBUL SX-SE BELGESELİ 2017


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu