Güzel Atlar Diyarı Kapadokya'da Enduro - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

Güzel Atlar Diyarı Kapadokya'da Enduro

 17 Mart 2015, 13:06  

Güzel Atlar Diyarı Kapadokya'da Enduro

Türkiye Enduro Şampiyonası 3. Ayak yarışı Kapadokya bölgesinde yer alan Ürgüp’te düzenlenecek.

 

Türkiye Motosiklet Federasyonu 2015 Yarış Takvimi’nde yer alan, Hitit Motosiklet Kulübü tarafından 25-26 Temmuz 2015 tarihinde gerçekleştirilecek olan Türkiye Enduro Şampiyonası 3. Ayak yarışı, doğa ve tarihin bütünleştiği, Güzel Atlar Diyarı olarak bilinen Kapadokya bölgesinin Ürgüp ilçesinde yapılacak. Bu yarışla; günümüzde halen TransAnatolia, geçmişte Orient Rally gibi uluslararası organizasyonlara ev sahipliği yapan bölgede ilk kez enduro şampiyonası düzenlenecek. Türkiye Motosiklet Federasyonu'nun 2012 yılında başlattığı; enduro sporunun daha fazla kitlelere tanıtılması ve yarışçılara farklı parkurlarda yarışma fırsatı verilerek deneyimlerinin artırılması amacıyla Kuşça, Azdavay ve Tokat'ta yapılan organizasyonlara Ürgüp'te eklenerek bir ilk daha gerçekleştirilmiş olacak.

İlk defa düzenlenecek organizasyon bölgenin tarihi-turistik tanıtımına sportif anlamda katkıda bulunacak. Ülkemizin gözde turistik bölgesi Kapadokya’da yapılacak şampiyona, birbirine oldukça yakın pek çok ilçeden ve turizm sezonu olması nedeniyle birçok yerli ve yabancı turst tarafından izlenmesi beklenmekte.

Ürgüp Kaymakamlığı ve Ürgüp Belediyesi’nin katkıları ile gerçekleşecek olan Türkiye Şampiyonası’nda; eşsiz peri bacalarının oluşturduğu doğal parkur ve Kapadokya’nın kendine has tüf zemin yüzeyi yarışçıların sınırlarını zorlayacak ve farklı bir performans sergilemelerine olanak sağlayacak. Enduro tutkunları, Kapadokya’nın gizli kalmış dehlizlerinin, vadilerinin ve tepelerinin keşfedileceği bu macerayı 26 Temmuz’da izleme olanağı bulacaklar.

Bu haber 1878 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Etkinlik Haberleri

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü MXGP of Turkey tanıtım toplantısı dünya medyasında büyük ilgi görürken, yapılan haberlerde Türkiye'nin organiza...

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından Eğitmen Denklik Başvuru ve Eğitmen Kursuna Katılacakların Listesi Açıklan...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

MXGP OF TURKEY 2018 TANITIM


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu