Garajdan Çıkan Şampiyon! - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

Garajdan Çıkan Şampiyon!

 19 Ekim 2011, 11:12  

Garajdan Çıkan Şampiyon!

Türkiye Pist Şampiyonası 125 SP 2011 şampiyonu Sinan Özgen bu seneki yarışlara tesadüf eseri girdiğini belirterek, " Federasyon İstanbul Park'ı bize açınca motosikletimi 17 yıl sonra çalışır hale getirdim. Aldığım eğitimlerin de etkisiyle şampiyon oldum " dedi.

 

Türkiye Motosiklet Federasyonu'nun (TMF) İstanbul Park'ta düzenlediği Türkiye Pist Şampiyonası’nın 6. Ayak yarışında 125 SP’de üçüncü olarak bu seneyi şampiyon olarak kapatan Sinan Özgen, “2011 yılındaki yarışlara tesadüf eseri girdim. Bir arkadaş grubu ile 1994 model Aprilia RS 125'i 17 yıl sonra çalışır hale getirdik. Türkiye Motosiklet Federasyonu'nun İstanbul Park'ı biz motor kullanıcılarına açtığını öğrenince, yarışmaya karar verdim. 125 cc'nin koşulduğu ilk yarış olan 3. ayak yarışı Doğu Avrupa Kupası ile birlikte koşuldu ve katıldığım ilk yarışta birincilik elde ettim. Bu benim becerimden çok, 2 zamanlı motosikletimin gücüne dayalı bir başarı olmuştu” diye konuştu.

125 SP şampiyonu Özgen, başarısının sırrını aldığı eğitimlerden geldiğini belirterek, “2011 sezonu oldukça heyecanlı geçti. Geçen senenin şampiyonu Tamer Kaya'nın da Aprilia RS125 almasıyla aramızda tatlı bir rekabet oluştu. Son 6. ayak yarışına gelindiğinde şampiyona da ben 2 puan öndeydim ve şampiyon olabilmem için yarışı Tamer'in önünde bitirmem gerekiyordu. İstanbul Park'ta düzenlenen California Superbike School Sürüş Okulu'na ne yazık ki 125cc sürücüleri dahil edilmemişti. Ben de kendi imkanlarımla eğitimlere katıldım. Ama diğer bir etkende, Türkiye'de küçük motorlara uygun yarış lastiği bulmak çok zor. Yağmur lastiği bulmak ise imkansız. TMF'nin daveti ile gelen Julian Mayer'in yağmur lastiklerini satın aldım ve yarışa bu lastiklerle çıktım. Heyecan dolu bir yarış oldu. Lenkova ve Çengeloğlu'nun arkasında, üçüncü olarak bu sene şampiyon oldum” dedi.

TMF’ye özellikle teşekkür eden Özgen, sözlerini şöyle tamamladı; “Öncelikle bize bu imkanı sağlayan Federasyonumuza, saygıdeğer Başkan ve Asbaşkanlara teşekkür ederim. Önümüzdeki dönem için özellikle lastik ve CSS eğitimi konusunda 125cc'ye destek olunması lazım. Beni maddi ve manevi açıdan destekleyen arkadaşlarıma ve diğer yarışçı arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.”

Bu haber 2606 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Etkinlik Haberleri

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü MXGP of Turkey tanıtım toplantısı dünya medyasında büyük ilgi görürken, yapılan haberlerde Türkiye'nin organiza...

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından Eğitmen Denklik Başvuru ve Eğitmen Kursuna Katılacakların Listesi Açıklan...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

MXGP OF TURKEY 2018 TANITIM


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu