Yağmur Çamur Endurocuları Durduramadı - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

Yağmur Çamur Endurocuları Durduramadı

 29 Mart 2015, 20:10  

Yağmur Çamur Endurocuları Durduramadı

Fethiye’de iki gün süren Türkiye Enduro Şampiyonası’nda 184 sporcu mücadele etti. Ekstrem, motokros ve enduro etaplarında yarışçılar kupa için kıyasıya bir mücadele gerçekleştirdi.

 

2015 Enduro sezonu, Muğla ilinin Fethiye ilçesinde başlayan Türkiye Enduro Şampiyonası 1. Ayak Yarışı ile açıldı. Fethiye Orman Spor Kulübü’nün organize ettiği Türkiye Enduro Şampiyonası 1. Ayak Yarışını Fethiye Kaymakamı Ekrem Çalık, Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar, Fethiye Orman İşletme Müdürü Mustafa Pervanlar, İlçe Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Kamil Çoban ile TMF Yönetim Kurulu Üyekeri takip etti. İki gün boyunca yağan yağmur nedeniyle çamur deryasına dönen parkurda sporcular düşe kalka mücadele etti. Parkurdaki derelerin içinden geçen sporcular ekstrem parkurunda kalasların ve lastik engellerin üzerinden geçerken bir hayli zorlandı. Binlerce seyirci tarafından izlenen enduro yarışları büyük heyecan ve çekişmeye sahne oldu.

Dereceye giren isimler şöyle:
E1A: Sinan Memnun, Kuntyer Kuşcu, İbrahim Ercansungur
E1B: Mehmet Şahin, Sezar Savaşlı, Mert Kökçü
E2A: İsmail Özgül, İslam Yıldız, Murat Yazıcı
E2B: Ahmet Emin Koca, Mevlüt Kolay, Osman Bulut
E3A: Burak Özdemir, Mehmet Özdemir, Erdal Yavuz
E3B: Salih Serim, Turgay Özak, Ahmet Cuma Çentelli
EC: Durancan Ulugöz, Özkan Biçer, Yunus Muşmul
EB: Şule Öztürk, Nazire Peker, Burcu Tugayoğlu
EG: Nurdoğan Kuzu, Cem Çerçi, Efe Ünekçetin
UÇAR: "GENÇ MOTOSİKLET SÜRÜCÜLERİNİ YARIŞMALARA ÇEKTİK"
Türkiye Motosiklet Federasyon Başkanı Bekir Yunus Uçar, "Türkiye Motosiklet Federasyonu olarak sezonun ilk enduro yarışını Fethiye’de gerçekleştiriyoruz. Fethiye’deki yarışlar her zaman marka kalitesinde ve her kulübe her zaman örnek gösterdiğimiz organizasyonlardan biri oluyor. Bu sezon bir yarışçı patlaması yaşayacağımızı önceden ön gördüğümüz için bu ağırlığı en güzel ve en organize bir şekilde kaldırabilecek kulüplerden biri olan Fethiye Ormanspor Kulübünü tercih etmiş olduk. Federasyon olarak hem ulusal hem uluslararası bizim her zaman yüzümüzü güldüren bir kulüp. Bu sene çok daha güzel başarıya imza atan Serkan kardeşimizin de bir Fethiyeli sporcu olarak işin başında olması bizim içinde sigortaydı. Bu seneki yarışlarda tahminlerimizin üstünde bir kayıt ve fiili bir katılım gerçekleşti" dedi.Bu haber 2797 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Etkinlik Haberleri

Teknik Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi

Teknik Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi 2018 Yılının ilk Teknik Kurul Toplantısı İzmir'de yapıldı.

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü MXGP of Turkey tanıtım toplantısı dünya medyasında büyük ilgi görürken, yapılan haberlerde Türkiye'nin organiza...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

İSTANBUL SX-SE BELGESELİ 2017


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu