ATV Şampiyonası Çanakkale İçin Start Aldı - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

ATV Şampiyonası Çanakkale İçin Start Aldı

 04 Nisan 2015, 18:47  

ATV Şampiyonası Çanakkale İçin Start Aldı

Bu yıl ilk kez düzenlenen ve Çanakkale Zaferi'nin 100. yılı anısına yapılan Türkiye ATV Şampiyonası'nın birinci ayağı, Urla'da başladı.

 

Türkiye’de ilk defa Urla’da gerçekleşen “Türkiye Enduro–Atv Şampiyonası”nın seromoni startı Urla Cumhuriyet Meydanı’nda Çanakkale Zaferi’nin 100. Yıl dönümü anısına Urla Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek ve Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar tarafından verildi. Seromoni startına; Urla Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek ve Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar’ın yanı sıra İlçe Jandarma Komutanı Cemil Erdemir, İlçe Emniyet Müdürü Oğuzhan Şahin, Belediye Meclis Üyeleri ve motorseverler katıldı. Çanakkale Zaferi'nin 100. yılı anısına ve şehit edilen savcı Mehmet Selim Kiraz anısına saygı duruşu yapıldı.

Belediye Başkanı Uyar, Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı Çanakkale Zaferi’nin 100. Yıl dönümü anısına düzenlenmiş olan ATV Şampiyonasına, Urla olarak ev sahipliği yapıyor olmaktan dolayı mutlu olduğunu ifade etti. Urlamız’da böylesine güzel organizasyonların yapılmasından dolayı mutluluğunu belirten Kaymakam Demiryürek, startının bugün verildiği bu organizasyonun gelenekselleşmesi istediklerini belirterek, tüm sporculara kazasız belası bir yarış diledi.

Enduro Branş Sorumlusu Fırat Çakıroğlu, tüm sporculara ATV sürüş bilincini yaymak istediklerini belirterek, yarışa gelen seyircilere ATV’de nasıl ekipmanlar kullanmaları gerektiğini disipline edeceklerini belirtti. Yarışın sıralamalarında Süleyman Taşar engelleri başarıyla geçerek 6 dakika 20 sanaiye 57 salise ile en iyi zamanı yaptı.

Türkiye Motosiklet Federasyonu’nun düzenlediği ve Titus Feronia Motosiklet Kulübü’nün organize ettiği yarış, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Urla Kaymakamlığı, Urla Belediyesi, Can-am ve Depar Motor katkılarıyla yarın (5 Nisan Pazar) saat 10.00’da start alacak.

Bu haber 2059 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Etkinlik Haberleri

Teknik Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi

Teknik Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi 2018 Yılının ilk Teknik Kurul Toplantısı İzmir'de yapıldı.

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü MXGP of Turkey tanıtım toplantısı dünya medyasında büyük ilgi görürken, yapılan haberlerde Türkiye'nin organiza...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

İSTANBUL SX-SE BELGESELİ 2017


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu