ATV Şampiyonası Kadına Şiddete ‘Hayır’ Sloganıyla Başladı - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

ATV Şampiyonası Kadına Şiddete ‘Hayır’ Sloganıyla Başladı

 18 Nisan 2015, 18:19  

ATV Şampiyonası Kadına Şiddete  ‘Hayır’ Sloganıyla Başladı

Türkiye ATV Şampiyonası’nın ikinci ayak yarışı İstanbul’da kadına yönelik şiddete “hayır” sloganıyla start aldı.

 

Bu sene ilk kez düzenlenen Türkiye ATV Şampiyonası'nın ikinci ayağının startı İstanbul Sancaktepe’de verildi. Yarışçılar, Meydan Parkı’ndan Sancaktepe Belediye Başkan Yardımcısı Tarık Yusuf Uçar tarafından dünyada en yaygın insan hakkı ihlalleri arasında yer alan “Kadına Yönelik Şiddete Birlikte #DurDiyelim” sloganıyla start aldı. Aydos Ormanı’na kadar kortej halinde gelen atvlere vatandaşlar da destek verdi.
ATV sınıfında sezonun ikinci heyecanı Aydos Mesire Alanı’nda (Çamlık 4. Kapı Girişi) Sancaktepe Motosiklet Kulübü tarafından oluşturulan özel parkurda yapıldı. Sancaktepe Belediyesi katkılarıyla Can-am, Depar Motor ana sponsorluğunda gerçekleştirilen şampiyonanın ikinci ayağına ülke genelinden 25 sporcu katıldı. İkinci ayak yarışının sıralama antrenmanlarında S1 (649 cc) sınıfında Yavuz Carbaş 3:56.34 ile ilk sırada yer aldı. S2 (650cc üstü) sınıfında Korkut Çaçar 3:44.67 ve S4 (UTV) sınıfında da Çağlayan Çelik 4:38.10 ile en iyi zamanı yapan isimler oldu.
19 Nisan Pazar günü saat 12:00’da sezonun ikinci yarışında katılımcılar 13 kilometrelik orman etabında ve ekstrem testte mücadele edecek. Sporcular, üç farklı sınıfta ekstrem, orman, su ve çamur etaplarında büyük efor harcayacak.

Bu haber 2518 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Etkinlik Haberleri

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü MXGP of Turkey tanıtım toplantısı dünya medyasında büyük ilgi görürken, yapılan haberlerde Türkiye'nin organiza...

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından Eğitmen Denklik Başvuru ve Eğitmen Kursuna Katılacakların Listesi Açıklan...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

MXGP OF TURKEY 2018 TANITIM


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu