ATV Tutkunları Aydos'ta Buluştu - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

ATV Tutkunları Aydos'ta Buluştu

 21 Nisan 2015, 00:55  

ATV Tutkunları Aydos'ta Buluştu

Türkiye ATV Şampiyonası’nda sezonun ikinci ayak yarışı İstanbul Sancaktepe’de yapılırken, S1’de Yavuz Carbaş, S2’de Garip Koyun ve UTV’de Çağlayan Çelik birinci oldu.

 

Bu sene ilk kez düzenlenen Türkiye ATV Şampiyonası'nın ikinci ayağı Sancaktepe Aydos Ormanı’nda yapıldı. Sancaktepe Motosiklet Kulübü tarafından düzenlenen ve 25 sporcunun kayıt yaptırdığı yarışı 20 sporcu tamamladı. Sancaktepe Belediyesi’nin destek verdiği ve Can-am, Depar Motor ana sponsorluğunda gerçekleştirilen şampiyonanın ikinci ayağında atv tutkunları, önce ekstrem daha sonra da 13 km.lik orman etabını geçtiler.
Sporcular üç farklı sınıfta ekstrem, su, çamur ve orman etaplarında büyük efor harcayarak zamana karşı büyük mücadele verdiler. Dört tur üzerinden yapılan ikinci ayak yarışında S1 (649 cc) sınıfında; Pendik Motosiklet Kulübü’nden Yavuz Carbaş (ARCTIC), TITUS Kulübü’nden Ömer Muharrem Göksel (YAMAHA) ve Sakarya Motosikletçiler Kulübü’nden Erdal Demiryol (TGB) ilk üç sırayı paylaştı.
S2 (650cc üstü) sınıfında TITUS Kulübü’nden Garip Koyun (RKS) birinci olurken, Koyun’u Gemlik Doğa ve Motor Sporları Kulübü’nden Mehmet Başat (Ca-nam) ve Sancaktepe Motosiklet Kulübü’nden Yusuf Sayar (Polaris) takip etti. S4 (UTV) sınıfında ise Gemlik Doğa ve Motor Sporları Kulübü’nden Çağlayan Çelik (Polaris) birinci oldu.
KADINA YÖNELİK ŞİDDETE HAYIR
Sancaktepe’deki yarış organizasyonu, dünyada en yaygın insan hakkı ihlalleri arasında yer alan kadına yönelik şiddete “hayır” sloganıyla yapıldı. “Şiddetin yer bulamadığı bir geleceği beraber inşa etmek” vizyonu ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın başlattığı “Kadına Yönelik Şiddete Birlikte #DurDiyelim” sloganıyla yapılan yarışları Sancaktepe Belediye Başkan Yardımcısı Tarık Yusuf Uçar, TMF Asbaşkanı Ogün Baysan ve Yönetim Kurulu Üyeleri Mahmut Nedim Akülke ile Ali Ulusan’da takip etti.

Bu haber 2120 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Etkinlik Haberleri

Teknik Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi

Teknik Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi 2018 Yılının ilk Teknik Kurul Toplantısı İzmir'de yapıldı.

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü MXGP of Turkey tanıtım toplantısı dünya medyasında büyük ilgi görürken, yapılan haberlerde Türkiye'nin organiza...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

İSTANBUL SX-SE BELGESELİ 2017


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu