Kastamonu D.Avrupa Şampiyonası'nı Bekliyor - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

Kastamonu D.Avrupa Şampiyonası'nı Bekliyor

 28 Nisan 2015, 11:05  

Kastamonu D.Avrupa Şampiyonası'nı Bekliyor

Kastamonu’nun Azdavay ilçesinde yapılacak Doğu Avrupa Enduro Şampiyonası bölgenin spor turizmine büyük katkı sağlayacak.

 

Ülkemizde 16 – 17 Mayıs tarihlerinde Kastamonu Azdavay ilçesine bağlı Suğla Yaylası’nda düzenlenecek olan Doğu Avrupa Enduro Şampiyonası öncesi pisteki eksikliklerin tamamlanması için Kastamonu Valiliğince çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Kastamonu Valisi Şehmus Günaydın Azdavay ilçesinde düzenlenecek Doğu Avrupa Enduro Şampiyonası’nın başlamasını sabırsızlıkla beklediklerini belirterek, organizasyonun bölgenin spor turizmine ciddi katkı sağlayacağını söyledi. Türkiye’de bu tarz ekstrem sporların yapılabileceği nadir pistlerden birine sahip olunduğunu ifade eden Vali Günaydın, “Azdavay, geçtiğimiz yıl düzenlediğimiz macera sporları ve Türkiye Enduro Şampiyonası 4. Ayak Yarışları ile hem Türkiye’deki motor ve doğa sporları hem de spor turizmi adına önemli bir merkez olma yolunda ilk adımını atmış oldu. Ev sahipliği yapacağımız Doğu Avrupa Enduro Şampiyonası ile de Suğla Yaylası, doğal güzelliklerini ve spor yapma imkanlarını sunarak yurt dışından birçok sporcuyu ağırlayacak. Spor turizmi için hazırlanan altyapı sayesinde ilimize her sene binlerce sporcunun gelmesine imkan tanıyacağız. Bu sene Doğu Avrupa Enduro Şampiyonası ile de buna bir adım daha attık. İnşallah önümüzdeki yıllarda çok daha büyük organizasyonlara ev sahipliği yapacağız” dedi.
Kastamonu Valisi Şehmus Günaydın ayrıca şampiyonanın çok uygun bir tarihte yapıldığını söyleyerek, “Azdavay yarışının yurt içi ve yurt dışından çok ilgi göreceğine inanıyoruz. Önemli sporcular ve kalabalık yarışçı kafileleri ilimize gelecek. Kastamonumuzu çok iyi tanıttığımız zaman yarışı takip edenler, daha sonraki dönemlerde bir daha gelme imkanı bulacaklar. Bu avantajı iyi değerlendirip, misafirlerimizi en iyi şekilde ağırlamalıyız'' diye konuştu.
Mayıs ayının ilk haftasıyla beraber idareci ve sporcuların Kastamonu’ya geliş gidişlerinin artacağına dikkat çeken Vali Günaydın, ''Bu şampiyonayı şehir olarak hep birlikte sahiplenelim. Ülkemiz ve dünya tanıtım ajansları ile medyaya en güzel görüntülerimizi sunmalıyız. Önümüzdeki senelerde hedeflediğimiz Dünya şampiyonaları için avantajlı duruma gelerek çalışmalarımızı ortaya koymalıyız. Bu tarz ekstrem sporlarda imaj ve prestij çok önemli. Herkesi bu anlamda göreve çağırıyoruz” dedi.
BÖLGE TURİZMİNE BÜYÜK KATKI
Kastamonu Valisi Şehmus Günaydın Kastamonu’nun her alanda gelişimini ve kalkınmasını hedeflediklerini vurgulayarak, Kastamonu’nun eşine az rastlanır bir doğal ve tarihi güzelliğe sahip olduğunu söyledi. Dünyanın sayılı kanyonlarından biri olan Valla Kanyonu’na sahip olduklarını belirten Vali Şehmus Günaydın, “İlimiz, Avrupa’ya özgü bağımsız bir koruma sertifikalandırma sistemi olan Panparks tarafından Avrupa’nın on üçüncü, Türkiye’nin ise ilk ve tek Panparks alanı olarak kabul edilen 37 bin hektarlık Küre Dağları Milli Parkı sınırlarını kapsamaktadır. Bu Kastamonu’nun insan eli değmemiş, dokusu bozulmamış, dünyanın nadir bulunan, yerli ve yabancı turistler tarafından ilgi gören bir doğasının olduğunun en güzel uluslararası tescilidir. Küre Milli Parkı’nın içerisinde bulunan Ilıca Şelalesi, Çatak ve Horma kanyonları yine aynı şekilde büyük ilgi görüyor. Şartlarımız elverdiği takdirde bölgede yapacağımız birçok organizasyon sayesinde Kastamonumuz, turistler ve ekstrem sporlarıyla ilgilenenler için inşallah cazibe merkezi haline gelecek” diye konuştu.

Bu haber 1551 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Etkinlik Haberleri

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü MXGP of Turkey tanıtım toplantısı dünya medyasında büyük ilgi görürken, yapılan haberlerde Türkiye'nin organiza...

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından Eğitmen Denklik Başvuru ve Eğitmen Kursuna Katılacakların Listesi Açıklan...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

MXGP OF TURKEY 2018 TANITIM


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu