Özdemir ve Şahin'den Doğu Avrupa İkinciliği - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

Özdemir ve Şahin'den Doğu Avrupa İkinciliği

 29 Nisan 2015, 09:58  

Özdemir ve Şahin'den Doğu Avrupa İkinciliği

Yunanistan’da yapılan Doğu Avrupa Enduro Şampiyonası’nda Burak Özdemir ve Fırat Şahin'den oluşan takımımız ikinci oldu.

 

Ülkemizde 16-17 Mayıs tarihlerinde Kastamonu Azdavay’da ikinci ayağı düzenlenecek olan Doğu Avrupa Enduro Şampiyonası, 2-3 Mayıs’ta Yunanistan’ın Kastoria şehrinde start aldı. Balkan Şampiyonasında derece yapmayı hedefleyen ve Türkiye’de bir çok başarıya imza atan Burak Özdemir ve Fırat Şahin'den oluşan takımımız Kastoria’da, Yunanistan'ın ardından ülkemize takım ikinciliği getirdi. E1, E2, E3, Junior, Veteran, Women olmak üzere 6 sınıfta yapılan şampiyonanın ilk ayağına 113 sporcu katıldı.

Türkiye şampiyonu sporcumuz Burak Özdemir, "Yunanistan'da bayrağımız hak ettiği yerde olmasa da, takım olarak Doğu Avrupa ikinciliğini elde ettik. Zorlu 300 km. parkurda sağ salim bitişe ulaştık. Çok şükür maddi, manevi emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler" dedi.

Doğu Avrupa Enduro Şampiyonası'nın ilk ayağında zorlandıklarını belirten Fırat Şahin, “Sabah 09:20'de startımızı aldık. Tüm etaplar çok kötü olmuş, taşlar, kayalar, dere geçişleri vs ile Sea to Sky'ı aratmadı. 1. Turu bitirirken anlamsız bir şekilde motor boşa geçti. Kontrolümün sonucunda ön dişli somununun gevşeyerek düştüğünü gördüm. Dişliyi yerine oturtup yola devam etmeye çalıştım. Ama devamlı yerinden çıkarak bana çok zaman kaybettirdi. Önümde 100 km. zorlu bir parkur vardı. Bel çantamı çıkarıp ne yapabileceğime baktım ve plastik kelepçe taktım. Bu iş yüzünden tempomu düşürdüm ve finişe odaklandım. Sonuç olarak yarışı bitirip çok önemli olan puan aldım. Ülkeler klasmanında ikinci olduk. Ülkemize böyle bir derece kazandırmaktan büyük onur duyuyoruz” diye konuştu.Bu haber 1694 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Etkinlik Haberleri

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü MXGP of Turkey tanıtım toplantısı dünya medyasında büyük ilgi görürken, yapılan haberlerde Türkiye'nin organiza...

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından Eğitmen Denklik Başvuru ve Eğitmen Kursuna Katılacakların Listesi Açıklan...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

MXGP OF TURKEY 2018 TANITIM


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu