Kastamonu, Doğu Avrupa Enduro Şampiyonası'nı Bekliyor - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

Kastamonu, Doğu Avrupa Enduro Şampiyonası'nı Bekliyor

 12 Mayıs 2015, 11:07  

Kastamonu, Doğu Avrupa Enduro Şampiyonası'nı Bekliyor

Doğu Avrupa Enduro Şampiyonası hazırlıkları ile ilgili bilgilendirme toplantısı Kastamonu Azdavay İlçesi Suğla Yaylasında gerçekleştirildi.

 

Azdavay’da 15-16-17 Mayıs tarihlerinde Balkan Motosiklet Federasyonu tarafından yapılacak Doğu Avrupa Enduro Şampiyonası’nın tanıtım toplantına Kastamonu Valisi Şehmus Günaydın, Azdavay Kaymakamı Ali Güner, Azdavay Belediye Başkanı Osman Nuri Civelek, Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) Asbaşkanı Ogün Baysan, Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Nedim Akülke, Kastamonu Gençlik ve Spor İl Müdürü Erdoğan Akbıyık ve Türkiye Şampiyonu İbrahim Ercansungur katıldı. Kastamonu Valisi Şehmus Günaydın ve beraberindeki heyet pisti gezerek yetkililerden bilgi aldı.
Şampiyonanın her aşamasını takip eden Kastamonu Valisi Şehmus Günaydın, “Geçen sene doğa sporları konusunda çok büyük avantajlara sahip olan Kastamonu’da ilk defa Enduro alanında Türkiye Şampiyonası düzenlediklerini belirterek, “Türkiye Şampiyonası’nın akabinde sporculardan ve federasyondan iyi geri dönüşler aldık. Akabinde Doğu Avrupa Şampiyonası yapılması için girişimlerde bulunduk. Talebimiz kabul edildi ve Türkiye Şampiyonası’nın ardından şimdi Avrupa Şampiyonası’nı düzenleyeceğiz. Belediyemizin organizasyonunda yapılacak bu faaliyete Valilik olarak ciddi katkılar veriyoruz. Bütün kurumlar kuruluşlar bu organizasyonun en iyi şekilde yapılabilmesi için İlimizi, Ülkemizi bu şampiyonada en iyi şekilde tanıtmak için herkes var gücüyle çalışıyor. Bu şampiyonaya önemli katılım bekliyoruz. Bu katılım ile özellikle Azdavay’ın bu motor sporları alanında ne kadar büyük potansiyeli olduğunu da herkese göstermek istiyoruz. Arkadaşlarımız özveri ile çalışıyor. Alnımızın akıyla bir performans ortaya koymak istiyoruz. Emek veren herkese teşekkür ediyorum” dedi.
BAYSAN: SPORCULARIMIZ KASTAMONU YARIŞI İÇİN SABIRSIZLANIYOR
Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) Asbaşkanı Ogün Baysan parkur ve yapılacak şampiyona hakkında şunları söyledi; “Geçen sene burada Türkiye Şampiyonasını yaptık. Türkiye Şampiyonasının ardından Ekstrem parkurumuzu bu sene yeniledik ve ona ilaveten Kros test etabımızı da ilave ettik. Dolayısıyla Avrupa standartlarında bir parkurumuz oluştu. Orman içerisinde de 25 km, 15 km.si ara etap, 10 km’side Enduro test dediğimiz kuru bir dere yatağımız var. Çalışmalarımız çok hızlı devam ediyor. Burada sayın Valimizin, Belediye, Başkanımızın ve Kaymakamımızın bir hassasiyeti var. Doğal yapıyı bozmadan, doğa sporumuzu, doğa sporunu sevecek şekilde hazırlamak. Onun içinde gereken emniyeti gösteriyoruz ve kısmet olursa Çarşamba akşamı burada tüm çalışmalar bitmiş olacak. Türkiye’de Enduro lisansına sahip olan bütün sporcularımız burada yarışmak için can atıyor. Çevre komşu ülkelerimizde de aynı durum söz konusu. Çok uzak ülkelerden, İngiltere’den doğasını ve parkurumuzu görenler sürekli sorularla buraya gelmenin yollarını arıyorlar. Katılımın bunun için çok yüksek olacağını bekliyoruz” dedi.
CİVELEK: AZDAVAY, MOTOR VE DOĞA SPORLARI MERKEZİ OLACAK
Belediye Başkanı Osman Nuri Civelek, “Avrupa Şampiyonası’nın Azdavay İlçemizde yapılmış olması bizler için çok büyük gurur kaynağı. Sayın Valimizin çok büyük destekleriyle yapılıyor bu yarışmalar. Burada bir başarı varsa başta Sayın Valimizin başarısıdır. Azdavay Suğla Yaylası, motor ve doğa sporları merkezi olma yolunda iyi bir adım attı. İnşallah Türkiye’de ve Avrupa’da ender noktalardan bir tanesi Sayın Valimizin destekleriyle, federasyonun destekleriyle Azdavay, Motor ve Doğa Turizmi merkezi haline gelecek. Azdavay Suğla Yaylası Türkiye’nin ve dünyanın sayılı merkezlerinden bir tanesi olacak. Bu anlamda Sayın Valimize, Federasyonumuza çok teşekkür ediyorum” dedi.Bu haber 1803 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Etkinlik Haberleri

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü MXGP of Turkey tanıtım toplantısı dünya medyasında büyük ilgi görürken, yapılan haberlerde Türkiye'nin organiza...

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından Eğitmen Denklik Başvuru ve Eğitmen Kursuna Katılacakların Listesi Açıklan...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

MXGP OF TURKEY 2018 TANITIM


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu