İstanbul Emniyetinden Kusursuz Operasyon - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

İstanbul Emniyetinden Kusursuz Operasyon

 15 Mayıs 2015, 11:45  

İstanbul Emniyetinden Kusursuz Operasyon

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün motosiklet hırsızlarına yönelik büyük bir titizlikle yürüttüğü operasyon motosiklet camiasında geniş yankı uyandırırken, güvenlik güçlerinin üstün çabası Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) tarafından memnunlukla karşılandı. TMF Başkanı Bekir Yunus Uçar ile Dünya Süpersport Şampiyonu Kenan Sofuoğlu emniyet yetkililerine bu önemli konuya gösterdikleri hassasiyetten dolayı teşekkür etti.

 

İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü Ekipleri geçtiğimiz gün sonuçlandırdığı operasyonda 6 ay süren teknik takipten sonra İstanbul ve Trabzon’da 38 adreste yapılan eş zamanlı baskında lüks motosikletleri çalan bir suç örgütünü çökertti.

BAŞKAN UÇAR: “FEDERASYON VE CAMİA OLARAK MÜTEŞEKKİRİZ”
Son yıllarda artan motosiklet hırsızlıklarından dolayı federasyon ve camia olarak tedirgin günler yaşadıklarını vurgulayan Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar, “İstanbul Emniyeti’nin yapmış olduğu kusursuz takipten sonra büyük bir suç şebekesini dize getirmesi yüreklere su serpmiştir. Büyük bir fedakarlıkla gerçekleştirilen bu dev operasyonda emeği geçen güvenlik mensuplarımıza federasyon ve camia olarak müteşekkiriz” dedi.

Uçar, bu tür operasyonların sıklıkla devam etmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

SOFUOĞLU: “İSTANBUL EMNİYETİ BÜYÜK BİR İŞ BAŞARDI”
Dünyanın her yerinde “trafikte korunması gerekilen araç” olarak kanunda yer bulmasına rağmen, Türkiye’de trafik kanununda tarifi olmayan motosikletin ayrıca hukukçular arasında zaman zaman “açıkta bırakılan eşya” muamelesi görmesine dikkat çeken Dünya Şampiyonu Kenan Sofuoğlu, “İstanbul Emniyetinin bu hassasiyeti, motosikletle ilgili önemli konuların değişeceğinin bir göstergesidir” diye konuştu. Sofuoğlu, operasyonu sahada yürüten Emniyet Amiri Selim Çalık ile konuyu hassasiyetle takip eden Emniyet Asayiş Şube Müdürü Yusuf Bengül’e teşekkür ederken, güvenlik güçlerinin büyük bir iş başardığını söyledi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Oto Hırsızlık Büro Amirliği Bahçelievler, Kağıthane, Esenyurt, Ümraniye, Avcılar, Esenler, Güngören, Büyükçekmece ve Trabzon’da düzenledikleri operasyonda 20 lüks motosiklet hırsızlığına adı karışan 17 kişiyi gözaltına almış ve mahkemeye sevk etmişti. Yetkililer, gözaltı sayısının önümüzdeki günlerde artabileceği ifade etti.

Şüphelilerin İstanbul’da çaldıkları lüks motosikletleri, kendi garajlarına götürerek parçalara ayırdıkları ve yedek parça olarak pazarladıkları öğrenildi.

Bu haber 2294 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Etkinlik Haberleri

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü MXGP of Turkey tanıtım toplantısı dünya medyasında büyük ilgi görürken, yapılan haberlerde Türkiye'nin organiza...

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından Eğitmen Denklik Başvuru ve Eğitmen Kursuna Katılacakların Listesi Açıklan...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

MXGP OF TURKEY 2018 TANITIM


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu