Enduro Şampiyonası Başladı - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

Enduro Şampiyonası Başladı

 15 Mayıs 2015, 17:35  

Enduro Şampiyonası Başladı

Doğu Avrupa Şampiyonası ile birlikte yapılan Türkiye Enduro Şampiyonası'nın 2. Ayak yarışı Kastamonu'nun Azdavay ilçesinde başladı.

 

Sancaktepe Motosiklet Kulübü’nün organize ettiği, Doğu Avrupa Şampiyonası ve Türkiye Enduro Şampiyonaları Kastamonu’nun Azdavay ilçesinde başladı. Kastamonu Valiliği, Spor Toto, Azdavay Kaymakamlığı ve Azdavay Belediyesi’nin destekleri ile Suğla Yaylası'nda gerçekleştirilecek yarışların teknik kontrolleri Azdavay meydanında yapıldı. Doğu Avrupa Şampiyonası öncesi Türkiye Enduro Şampiyonası 2. Ayak yarışında amatör sınıfta (EC) yer alan sporcular sıralama yarışı yaptı. Toplam 50 endurocu ekstrem testte zamana karşı yarıştı.
16 Mayıs Cumartesi günü sabah 10:00’da start alacak amatör yarışı öncesi bu sınıfta Çukurova Enduro Motosiklet Kulübü’nden Durancan Ulugöz (TM) ekstrem testte yapılan sıralama yarışını 2 dakika 33 saniye 94 ile birinci sırada tamamladı. Ulugöz’ü Çanakkale Motosiklet ve Motor Sporları Kulübü’nden İsmail Karaköse (HUSQVARNA) ve Sancaktepe Motosiklet Kulübü’nden Yunus Muşmul (KTM) takip etti.
YARIŞLAR NEFESLERİ KESECEK
Türkiye Motosiklet Federasyonu, Kastamonu Valiliği ve Azdavay Belediyesi’nin düzenlediği; Sancaktepe Motosiklet Kulübü’nün organize ettiği, Doğu Avrupa ve Türkiye Enduro Şampiyonaları’nın ikinci ayak yarışları 16 ve 17 Mayıs 2015 tarihlerinde Kastamonu’nun Azdavay ilçesindeki Suğla Yaylası'nda gerçekleştirilecek. Seyir keyfi yüksek ve çok çekişmeli olacak yarışlara; Bulgaristan, Romanya, Sırbistan, Makedonya, Moldova, Yunanistan, Arnavutluk, İran, Karadağ ve Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden gelecek sporcular yarış severlere unutulmaz bir hafta sonu yaşatacak.
Doğu Avrupa Enduro Şampiyonası için Kastamonu Valiliği ile Azdavay Belediyesi tarafından hazırlanan dünya standartlarına sahip yarış parkuruna 1 km.’lik kros test etabı da eklendi. Tarihinde ilk defa böyle bir yarışa ev sahipliği yapacak Azdavay, her yıl yenisi düzenlenecek yarışlarla daha çok enduro severi bölgeye çekecek. Doğu Avrupa Enduro Şampiyonası Kastamonu yarışında E1A, E2A, E3A, E1B, E2B, E3B sınıfları 37,5 km.’lik parkurda (Ara ve Test Etapları dahil) 4 tur atacak (150 km.) Junior (EG), EC, Veteran sınıfları 2 tur ve Women (Bayanlar) sınıfı da 1 tur ile yarışı tamamlayacak.

Bu haber 2179 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Etkinlik Haberleri

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü MXGP of Turkey tanıtım toplantısı dünya medyasında büyük ilgi görürken, yapılan haberlerde Türkiye'nin organiza...

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından Eğitmen Denklik Başvuru ve Eğitmen Kursuna Katılacakların Listesi Açıklan...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

MXGP OF TURKEY 2018 TANITIM


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu