Kastamonu'da Dört Dörtlük Avrupa Şampiyonası - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

Kastamonu'da Dört Dörtlük Avrupa Şampiyonası

 17 Mayıs 2015, 20:30  

Kastamonu'da Dört Dörtlük Avrupa Şampiyonası

Kastamonu'nun Azdavay ilçesi Doğu Avrupa Enduro Şampiyonası'na ilk kez ev sahipliği yaptı. Balkan Şampiyonası’nda Türkiye takım halinde ikinci oldu.

 

Türkiye Motosiklet Federasyonu, Kastamonu Valiliği ve Azdavay Belediyesi’nin düzenlediği, Doğu Avrupa Enduro Şampiyonası Kastamonu’nun Azdavay ilçesinde tamamlandı. Suğla yaylasında yapılan yarışlarda sporcular 37,5 km.’lik özel etapta 4 tur atarak toplamda 150 km.’yi bitirmeye çalıştılar. Yarışlara Türk sporcuların yanı sıra Bulgaristan, Romanya, Yunanistan, Fransa, İran ve İngiltere’den 148 endurocu katıldı. Ekstrem, kros, orman, dere yatakları ve dağ etaplarında sporcular doğal engelleri geçerek finişe ulaşmaya çalıştılar. Takım puanlamasında Türkiye ikinci olurken, Yunanistan birinci ve Romanya’da üçüncü sırayı aldı.
Doğu Avrupa Şampiyonası’nda dereceye giren sporcular şöyle;
E1: Michalis Ntouzenis-Yunanistan (Honda), Sinan Memnun-Türkiye (Husqvarna), Kunter Kuşçu-Türkiye (Husqvarna)
E2: Andrew Noakley-İngiltere (KTM), Trigkas Giannis-Yunanistan (Beta), Zoras Alexsious-Yunanistan (KTM)
E3: Siafarikas Vasileos-Yunanistan (Honda), Andrei Botoaca-Romanya (Husqvarna), Burak Özdemir-Türkiye (KTM)
Junior: Teodor Kabakchiev-Bulgaristan (KTM), Artemios Sfinanolakis-Yunanistan (Husqvarna), Shevki Shevkiev-Bulgaristan (TM)
Veteran: Gkagkantsios Thanasis-Yunanistan (KTM), Tahir Tugayoğlu-Türkiye (Husaberg), Murat Kızak-Türkiye (Husqvarna)
Women: Burcu Tugayoğlu-Türkiye (Husaberg), Şule Öztürk-Türkiye (KTM), Nazire Peker-Türkiye (KTM)
Türkiye Motosiklet Federasyonu başkanı Bekir Yunus Uçar, “Geçen sene ulusal yarış yaptıktan sonra, burada uluslararası yarışmak için söz vermiştik. Bunu tutmaktan dolayı gururluyum. Burası çok güzel bir merkez oldu. Sayın Valimiz Şehmus Günaydın’a çok teşekkür ediyorum. Bize güven verdi ve kendisinin desteğiyle burada güzel bir şampiyona yaptık. Kastamonu Milletvekillerimize, Azdavay Kaymakamımıza, Belediye Başkanımıza, Gençlik ve Spor İl Müdürümüze ve burada büyük emek harcayan Yönetim Kurulu Üyeleri arkadaşlarıma teşekkürü bir borç bilirim” diye konuştu.
VALİ GÜNAYDIN’DAN TEŞEKKÜR
Kastamonu Azdavay ilçesi Suğla Yaylasında düzenlenen Doğu Avrupa Enduro Şampiyonası ödül törenine, Kastamonu Valisi Şehmus Günaydın eşi Aysel Günaydın, Başbakanlık Müşaviri Yunus Akgül, İl Jandarma ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Faruk Bal, Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyit Aydın, Azdavay Kaymakamı Ali Güner, Azdavay Belediye Başkanı Osman Nuri Civelek, Çevre İlçe Kaymakamları ve Belediye Başkanları, Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar, Kamu Kurum Amirleri ve halkın yanı sıra çok sayıda spor sever katıldı.
Yarışa katılan bütün sporculara çok teşekkür eden, Vali Şehmus Günaydın, “Azdavay Kastamonu’muzun çok şirin bir ilçesi. Tüm ilçelerimizin olduğu gibi Azdavay’da doğal güzelliklere sahip. Önemli olan bu güzellikleri insanlarla paylaşabilmek. Tabi bunu da Turizmle, sporla yapmak çok kolay bir yol. Bizde Turizm alanında, hem de spor alanında önemli yatırımlar yapıyoruz. Geçen sene burada Türkiye Şampiyonası düzenledik, şimdi de uluslararası bir yarışma düzenledik. Tabi başta büyük emeği olan Sayın Spor Bakanımıza, federasyon başkanımıza, ilçe kaymakamımıza ve belediye başkanımıza, federasyon yetkililerine teşekkür etmek isterim. İlimize bir yıl gibi kısa bir zaman içerisinde uluslararası yarışların yapılabileceği bir parkur kazandırdılar. Bundan sonra gerek ulusal, gerekse uluslararası yarışmaları da burada yaparak hem ilimizi tanıtacağız, hem sporcularımızı ağırlayarak bu sporun Kastamonu’da tanıtılması ve sevilmesi için çalışmalara devam edeceğiz.” dedi.
Azdavay Belediye Başkanı Osman Nuri Civelek konuşmasında; “Ülkemizin 81 ilinden gelen sporcularımız, Dünyanın 7 ülkesinden gelen sporcularımızla birlikte, Azdavaylıları, bütün Kastamonuluları buluşturan Sayın Valimize şükranlarımı sunuyor, sporcu olarak katılımlarıyla Avrupa’nın en fazla katılımını Azdavay’da gerçekleştiren çok değerli sporcularımıza hoş geldiniz demek istiyorum. Bu şampiyona Sayın Valimizin destekleriyle, öncülüğüyle gerçekleştirildi. Ben emeği geçen herkese teşekkür etmek isterim. Ben inanıyorum ki İlçemizde Sayın Valimizin destekleriyle, bir Dünya Şampiyonası gerçekleşecektir” dedi.

Bu arada Kastamonu Valisi Şehmus Günaydın, TMF Başkanı Bekir Yunus Uçar ve Asbaşkan Ogün Baysan’a teşekkür plaketi verdi.


Türkiye Enduro Şampiyonası İkinci Ayak Yarışı'nda dereceye giren sporcular şöyle;
E1: Michalis Ntouzenis-AMOTOE (Honda), Sinan Memnun-MMK (Husqvarna), Kunter Kuşçu-FOSK (Husqvarna)
E2: Andrew Noakley-ACU (KTM), Trigkas Giannis-AMOTOE (Beta), Zoras Alexsious-AMOTOE (KTM)
E3: Siafarikas Vasileos-AMOTOE (Honda), Andrei Botoaca-FRM (Husqvarna), Burak Özdemir-KEMK (KTM)
Gençler: Teodor Kabakchiev-BMF (KTM), Artemios Sfinanolakis-AMOTOE (Husqvarna), Shevki Shevkiev-BAMOS (TM)
Veteran: Gkagkantsios Thanasis-AMOTOE(KTM), Tahir Tugayoğlu-AEMK (Husaberg), Murat Kızak-SMYRNA (Husqvarna)
Bayanlar: Burcu Tugayoğlu-AEMK (Husaberg), Şule Öztürk-CMMSK (KTM), Nazire Peker-AKUT (KTM)
E1B: Üzeyir Kaçmaz- IZMOK (KTM), Ercüment Gülkaya-HMK (KTM), Mehmet Salgın-UMOK (KTM)
E2B: Mevlüt Kolay-KMSK (KTM), Yunus İyibilir-UMOK (KTM), Tuncay Karaman-CEMK (GASGAS)
E3B: Salih Serim-KMKS (KTM), Abdullah Aycan-CMMSK (KTM), Tayfun Canlı-AVMK (SHERCO)

Bu haber 2400 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Etkinlik Haberleri

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü MXGP of Turkey tanıtım toplantısı dünya medyasında büyük ilgi görürken, yapılan haberlerde Türkiye'nin organiza...

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından Eğitmen Denklik Başvuru ve Eğitmen Kursuna Katılacakların Listesi Açıklan...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

MXGP OF TURKEY 2018 TANITIM


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu