Doğu Avrupa Motokros Şamiyonası'nda Podyuma Doğru - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

Doğu Avrupa Motokros Şamiyonası'nda Podyuma Doğru

 10 Haziran 2015, 15:51  

Doğu Avrupa Motokros Şamiyonası'nda Podyuma Doğru

Bosna Hersek’te yapılan Doğu Avrupa Motokros Şampiyonası’nın üçüncü ayak yarışında MX2 sınıfında Asrın Rodi Pak ve Efnan Valimaki ülkemizi temsil etti. Bosna Hersek yarışı sonunda Pak genel klasmanda üçüncülüğe yükseldi.

 

Bosna Hersek'in Kreševo kasabasında düzenlenen Doğu Avrupa Motokros Şampiyonası'nın 3. ayak yarışında en zorlu mücadelelerin yaşandığı MX2-MX2 JR gurubunda ülkemiz iki yarışçı ile temsil edildi. Gajice MX Parkuru’nda (1.800 mt) Bosna Hersek, Bulgaristan, Makedonya, Sırbistan ve Slovenyalı sporcularla mücadele eden Asrın Rodi Pak, özellikle startlarda liderliğe çıkmasına rağmen yaşadığı düşüşle sonunculuğa kadar geriledi. Teknik olarak gösterdiği performans ile diğer sporculara bu alandaki varlığını her yarışta biraz daha fazla hissettiren genç sporcu MX2 sınıfında beşinci ve MX2 Junior sınıfında da dördüncülüğü elde etti. Bosna Hersek yarışı sonunda Asrın Rodi Pak, 2015 Balkan Motokros Şampiyonası MX2 Junior sınıfında üçüncülüğe yükseldi.
Kreševo’do mücadele eden diğer sporcumuz Efnan Meri Valimaki ise yarışlara katılan tek bayan yarışçı olmasına rağmen büyük alkış aldı. Diğer yarışçılardan hiç de geri kalmayan stili ile büyük beğeni toplayan Valimaki, yarışı 12. sırada tamamladı.Bu haber 1663 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Etkinlik Haberleri

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü MXGP of Turkey tanıtım toplantısı dünya medyasında büyük ilgi görürken, yapılan haberlerde Türkiye'nin organiza...

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından Eğitmen Denklik Başvuru ve Eğitmen Kursuna Katılacakların Listesi Açıklan...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

MXGP OF TURKEY 2018 TANITIM


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu