Burdur Su Jeti ve Flyboard Şampiyonası'nı Bekliyor - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

Burdur Su Jeti ve Flyboard Şampiyonası'nı Bekliyor

 29 Haziran 2015, 15:05  

Burdur Su Jeti ve Flyboard Şampiyonası'nı Bekliyor

Burdur'da Türkiye Motosiklet Federasyonu ile Burdur Belediyesi tarafından yapılacak Türkiye Su Jeti ve Flyboard Şampiyonası festival havasında gerçekleştirilecek.

 

Türkiye Motosiklet Federasyonu ile Burdur Belediyesi’nce ortaklaşa gerçekleştirilecek Türkiye Su Jeti ve Flyboard Şampiyonası'nın 4. ayağı Burdur'da yapılacak. Burdur Gölü'nde 29-30 Ağustos'ta düzenlenecek şampiyonaya Türkiye'nin çeşitli illerinden 30 sporcunun katılması bekleniyor. Şampiyonada sporcular su jetinde 9 kategoride mücadele edecek. Flyboardda ise gölde çeşitli akrobasi hareketleri gerçekleştirilecek. TMF Yönetim Kurulu Üyesi ve Sujeti Branş Sorumlusu Faysal Şefkatlioğlu, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ile yarış ve organizasyon ile görüştü. Şefkatlioğlu, organizasyonda yaklaşık 150 kişinin katılımıyla yamaç paraşütü de yapılacağını ve motosiklet festivali düzenleneceğini kaydetti. Yamaç paraşütü, motosiklet, sujeti ve flyboard sporlarının bir arada yapılmasının ayrı bir önemi olduğunu dile getiren Şefkatlioğlu, şöyle konuştu: "Türkiye'de ilk defa hava, deniz ve karada aynı anda organizasyon düzenlenecek. Organizasyon bu açıdan Türkiye ve Burdur için güzel bir tanıtım olacak. Organizasyon kapsamında Burdur ile ilgili bir tanıtım filmi de hazırlayacağız. Daha önce Elazığ ve Bodrum'da güzel bir tanıtım gerçekleştirmiştik."
BAŞKAN ERCENGİZ: YARIŞLAR FESTİVAL HAVASINDA GEÇECEK Belediye Başkanı Ercengiz suyunun üçte birini kaybeden Burdur Gölü'ne dikkat çekmek için çeşitli organizasyonlar düzenlediklerini söyledi. Bu kapsamda gerçekleştirecekleri şampiyonanın motosiklet ve yamaç paraşütüyle birleştirilerek festival havasında yapılacağını anlatan Ercengiz, şunları kaydetti: "Burdur Gölü dalga boyunun düşük olması dolayısıyla su sporları için çok uygun bir göl. Belediye olarak amacımız, Burdur Gölü'nde su sporlarının tekrar yapılabilmesini sağlamak. Bunun için Halk Plajı’nda çeşitli düzenlemeler yaptık. Hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Motor ve su sporlarını seven herkesi 29-30 Ağustos'ta Burdur’a davet ediyorum. Türkiye Motosiklet Federasyonu'na ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum."

Bu haber 1596 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Etkinlik Haberleri

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü MXGP of Turkey tanıtım toplantısı dünya medyasında büyük ilgi görürken, yapılan haberlerde Türkiye'nin organiza...

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından Eğitmen Denklik Başvuru ve Eğitmen Kursuna Katılacakların Listesi Açıklan...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

MXGP OF TURKEY 2018 TANITIM


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu