Enduro Heyecanı 'Kazan'da Yaşanacak - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

Enduro Heyecanı 'Kazan'da Yaşanacak

 13 Temmuz 2015, 16:28  

Enduro Heyecanı 'Kazan'da Yaşanacak

Türkiye Enduro Şampiyonası’nın 3. Ayak yarışı 25-26 Temmuz’da Ankara’nın Kazan ilçesinde yapılacak.

 

Hitit Motosiklet Kulübü’nün organize ettiği Türkiye Enduro Şampiyonası'nın 3. ayak yarışı Ankara’nın Kazan ilçesinde ilk kez düzenlenecek. Başkent’in yeni enduro parkuru ve ekstrem test etabı Güvenç Köyü göletinin yanında yer alacak. Şampiyonanın üçüncü ayağında yarışçılar; kaya, bol taşlı kurumuş dere yatakları, vadi içi yollar, göletin etrafından geçen, teknik ve becerinin ön planda olacağı parkurda izleyenlere seyir zevki yüksek görsel bir şölen sunacak.
On ayrı kategori ve farklı gruplarda (E1A, E2A, E3A, E1B, E2B, E3B, EC, Bayanlar, Gençler, Veteran) koşulacak Enduro Şampiyonası’na Türkiye genelinden 150’ye yakın yarışçının katılması bekleniyor. Kazan yarışı 35 km. üzerinden üç tur (105 km) olarak yapılacak. E1A, E2A, E3A, E1B, E2B, E3B ve Gençler 3 tur (105 km.), EC ve Veteran sınıfı 2 tur (70 km.) ve bayanlarda tek tur (35 km.) atacak. Sporcular, 2 km.lik sürpriz ve zorlu engellerden oluşan Ekstrem Testin (XT) ardından 3.1 km ve 5 km.'lik iki farklı Enduro Testten geçecek.

Yarışın İdari ve Teknik Kontrol ile brifingi 25 Temmuz Cumartesi günü Kazan ilçesinin merkezinde yapıldıktan sonra magazin startıda saat 12.30'da verilecek. Enduro severler, 25 Temmuz Cumartesi günü Ekstrem testte yapılacak sıralama turlarının müthiş heyecanına saat 14:00'dan itibaren ortak olurken, 26 Temmuz Pazar günü Ekstrem ve Enduro testleri ile gün boyu yarışçıların büyük çekişmesine şahit olacak.
Kazan Enduro parkuru fiziki ve mekanik dayanıklılığın ön plana çıkartılarak doğal engellerle dolu bağlantı yollarından ve farklı zorluk dereceleri olan enduro test etaplarından oluştuğuna dikkat çeken Hitit Motosiklet Kulübü Başkanı Kubilay Karaca, yarışın hazırlıklarının tüm hızıyla sürdüğünü belirtti. Karaca, “İyi bir yarış olması için sabah saat 06:00'dan akşam 20:00'e kadar uğraş veriyoruz. Dağa çık, vadiye in, tepeye çık, dereden git derken Kazan parkurunu iyice netleştirdik. Bugüne kadar Ankara'da gerçekleştirilecek en sıkı enduro olacağından şüphem yok. İlk enduro testimiz ısınma olacak, ikinci enduro test yorucu ve teknik, ekstremde ise sürprizlerimiz var” diye konuştu.3. AYAK KAZAN YARIŞI EK KURALLARI için tıklayın.


Bu haber 2797 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Etkinlik Haberleri

Teknik Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi

Teknik Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi 2018 Yılının ilk Teknik Kurul Toplantısı İzmir'de yapıldı.

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü MXGP of Turkey tanıtım toplantısı dünya medyasında büyük ilgi görürken, yapılan haberlerde Türkiye'nin organiza...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

İSTANBUL SX-SE BELGESELİ 2017


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu