Pist Heyecanı Serez’de Yaşandı - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

Pist Heyecanı Serez’de Yaşandı

 16 Ağustos 2015, 18:58  

Pist Heyecanı Serez’de Yaşandı

Türkiye Pist Şampiyonası’nın 5. Ayağı Yunanistan’ın Serez pistinde yapılırken, üç gün süren organizasyonu Batı Trakya'da yaşayan Türkler'de takip etti.

 

Pist heyecanı Türkiye Motosiklet Federasyonu organizatörlüğünde Yunanistan'ın Serez Pisti'nde 5. Ayak yarışıyla devam etti. Türkiye Pist Şampiyonası’nın 5. Ayağı 77 sporcunun katılımıyla sıcak bir havada yapıldı. Beşinci ayak yarışları heyecanlı ve çekişmeli mücadelelere sahne olurken TMF GP 1000 sınıfında Erdal Karabulut (BAMOS) ilk sırayı elde etti. Bu sınıfta Burak Albayrak (SMYRNA) ikinci ve Sinan Şenel’de (AKUT) üçüncü oldu. TMF GP 600 sınıfında 14 turluk yarışta AKUT sporcuları ilk üç sırayı elde etti. Aras Özkaçar damalı bayrağı ilk sırada görürken, Muammer Karakaya ve Furkan Eryılmaz’da kürsünün ikinci ve üçüncü basamağına çıktı.
Gün boyu devam eden yüksek sıcaklık yarışçıları olumsuz etkilese de 1000 A sınıfında; Erdal Karabulut (BAMOS), Yunus Erçelik (BAMOS), Burak Albayrak (SMYRNA), 600 A sınıfında da Nuri Yılmaz (BAMOS), Furkan Eryılmaz (AKUT) ve Muammer Karakaya (AKUT) 5. ayak yarışında derece giren isimler oldu. 1000 B sınıfı Harun Akgün’ün (BAMOS) birinciliği ile tamamlanırken, Akgün’ü Özgür Çiçek (BAMOS) ve Halil Fıstık (MESK) takip etti. ENDO sporcusu Tolga Dede 600 B sınıfında birinci, Aytuğ Eker (A2) ikinci ve Hasan Avcı’da (KMK) üçüncü sırada yer aldı.
3 bin 187 metre uzunluğundaki Serez Pisti’nde koşuılan 1000 C sınıfında kürsünün ilk basamağına Fatih Türüdü (BAMOS) çıktı. Yavuz Tahmaz (PMSK) ve Erdem Şahin (AKUT) ise Türüdü’nün ardından günü kupayla tamamlayan isimler oldu. 600 C sınıfında ise birincilik kupasını Ali Efe Yeğin (A2) kaldırdı. Osman Pandır (BOBSK) ikincilik ve Abdullah Aykut Eker’de (A2) üçüncülükle 5. Ayak yarışını tamamladı.
Gelecek vaat eden genç yeteneklerin mücadele ettiği 125 cc sınıfında Bahattin Sofuoğlu (KNN54), Öncü kardeşlerin önünde yer alırken, Can Öncü (AKUT) ikinci ve kardeşi Deniz Öncü’de (AKUT) üçüncülükle yetindi. Bayanlar Kupası’nda piste çıkan yarışçılardan Ayşe Aydoğan (ENDO) 6 tur sonunda damalı bayraktan ilk sırada geçerken, Funda Batay (ENDO) ve Bener Gülşah Yeğin (AKUT) Aydoğan’ı takip etti.

Dereceye giren sporcular kupalarını yarışları yakından takip eden TMF Başkanı Bekir Yunus Uçar ve idarecilerden aldı.Bu haber 2167 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Etkinlik Haberleri

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü MXGP of Turkey tanıtım toplantısı dünya medyasında büyük ilgi görürken, yapılan haberlerde Türkiye'nin organiza...

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından Eğitmen Denklik Başvuru ve Eğitmen Kursuna Katılacakların Listesi Açıklan...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

İSTANBUL SX-SE BELGESELİ 2017


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu