Endurocular Tokat Topçam’a Geliyor - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

Endurocular Tokat Topçam’a Geliyor

 18 Ağustos 2015, 10:35  

Endurocular Tokat Topçam’a Geliyor

Türkiye Enduro Şampiyonası'nın 4. Ayak Yarışı, 22-23 Ağustos tarihlerinde Tokat’ın Topçam yaylasında yapılacak.

 

Tokat, geçtiğimiz yıl ilk kez düzenlenen Türkiye Enduro Şampiyonası’na ikinci kez ev sahipliği yapacak. Dördüncü ayak yarışı; Tokat Belediyesi, Tokat İl Özel İdaresi, Tokat Doğa ve Ekstrem Sporları Kulübü destekleri ile Başkent Motor Sporları Kulübü tarafından Topçam yaylasında 22-23 Ağustos tarihlerinde gerçekleştirilecek. Tokat il merkezine 15 km. mesafede 1.600 metre yükseklikte yer alan ve gür ormanları ile olağanüstü bir güzelliğe sahip Topçam yaylasında organize edilecek yarışta endurocular doğayla mücadele edecek.
Enduro Şampiyonası 5. Ayak yarışı 22 Ağustos Cumartesi günü saat 09.00’da Tokat Belediyesi önündeki teknik kontrol ve ardından Tokat Belediyesi önünde magazin startı ile başlayacak. Şampiyona daha sonra Topçam Yaylasında oluşturulan süper test etabıyla devam edecek. Yarış severler, 22 Ağustos Cumartesi günü Ekstrem testte yapılacak sıralama turlarının müthiş heyecanına ortak olurken, 23 Ağustos Pazar günü ise Ekstrem ve Enduro testler ile gün boyu yarışçıların büyük çekişmesine şahit olacak.

Toplam uzunluğu 69 km.’den oluşan Tokat Yarışı, 23 Ağustos Pazar saat 10:00’da start alacak. 1,6 km. uzunluğundaki ekstrem test etabından sonra endurocular 6 km.’lik zorlu bir parkurda yarışa devam edecek. E1 A-B, E2 A-B, E3 A-B ve EG sınıfları 23 km. uzunluğundaki parkuru üç, EC-EV sınıfları iki ve bayanlarda etabı bir tur atarak tamamlamaya çalışacak. Topçam yaylasında oluşturulan Ekstrem test Etabı, enduro severlere unutulmaz anlar yaşatacak ve yarışçılar 10 ayrı sınıfta üstün performanslarıyla 4. ayak yarışına renk katacak.

TOKAT YARIŞINA KATILACAK ENDUROCULARA PARA ÖDÜLÜ!
Tokat yarışında dereceye giren sporcular ile yarışa katılan sporculara Tokat Belediyesi tarafından para ödülü dağıtılacak. E1A, E1B, E2A, E2B, E3A, E3B, EC, Gençler, Veteran ve Bayanlar Kupası'nın Birincisine 500 TL., İkincisine 300 TL., Üçüncüsüne 200 TL. para ödülü verilecek. Ülkemizin dört bir yanından Tokat’a gelecek sporculara ulaşım desteği de Tokat Belediyesi tarafından sağlanacak. 2015 sezonu içerisinde en az iki yarışa girip, Tokat yarışına katılan sporculara 200 TL. yol desteği verilecek. Dereceye giren sporculara VIALAND tarafından Tema Park bileti, Adventure Land Giriş Bileti ile sınıf birincilerine kask hediye edilecek.


4. AYAK TOKAT YARIŞI EK KURALLARI için tıklayın.


Bu haber 2031 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Etkinlik Haberleri

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü MXGP of Turkey tanıtım toplantısı dünya medyasında büyük ilgi görürken, yapılan haberlerde Türkiye'nin organiza...

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından Eğitmen Denklik Başvuru ve Eğitmen Kursuna Katılacakların Listesi Açıklan...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

MXGP OF TURKEY 2018 TANITIM


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu