Burdur Jetlerle Şenlendi - TMF - Türkiye Motosiklet Federasyonu
Ana Sayfa

Burdur Jetlerle Şenlendi

 31 Ağustos 2015, 13:53  

Burdur Jetlerle Şenlendi

Türkiye Su Jeti Şampiyonası’nın 4. Ayak Yarışı, Burdur Gölü’nde düzenlendi. İki gün süren şampiyonaya Burdurlular büyük ilgi gösterdi.

 

Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) ve Burdur Belediyesi işbirliğinde düzenlenen Türkiye Su Jeti ve Flyboard Şampiyonası renkli görüntülere sahne oldu. Türkiye Su Jeti Şampiyonası’nın 4. Ayak Yarışı, Burdur Gölü’nde şenlik havasında gerçekleştirildi. İlk kez Burdur Gölü’nde yapılan şampiyonaya Türkiye’nin çeşitli illerinden 54 sporcu katıldı. Burdur Valisi Hasan Kürklü, TMF Asbaşkanı Hamit Dizman’ın yakından takip ettiği ve Belediye Başkanı Ecz. Ali Orkun Ercengiz ile Belediye Meclis Üyesi Atam Gülcü’nün de katıldığı şampiyona 8 kategoride gerçekleştirildi.
Şampiyonda Standart 1 sınıfında Emin Durmaz birinci, Mehmet Barut ikinci, Ömer Faruk Oltulu üçüncü, Standart 2 sınıfında Kaan Şanver birinci, Melih Şalpat ikinci, Hakan Akgün üçüncü, Standart 3 sınıfında ise Özkan Piro birinci, Derin Sağun ikinci, Ali Komşusu üçüncü, Free style ve Pro Açık kategorilerinde Ali Komşusu birinci, Kahraman Aktaş ikinci ve Uğur Piro’da üçüncü oldu.
Kadınlar Kupası’nda Ahu Atmaca birinci, Nilgün Bayırlı ikinci ve Kübra Küçük’te üçüncü sırada yer aldı. TMF Kupası’nda Özkan Piro birinci, Ali Komşusu ikinci ve Derin Sağun üçüncülüğü elde ederken, drag sınıfında ilk üç sırada Hakan Akgün, Derin Sağun ve Kemal Piro yer aldı. Birbirinden zorlu ve zor hareketlerin yer aldığı Flyboard sınıfında ise Ali Komşusu, Kahraman Aktaş ve Uğraş Yurtseven izleyenlerden bol bol alkış aldı.
Hava, deniz ve karada aynı anda organizasyon
Türkiye’de ilk defa Hava, deniz ve karada aynı anda organizasyon düzenlendi. Yamaç Paraşütçüleri havada gösterilerini yaparken, karada motosiklet ve bisiklet tutkunları tur düzenledi. Burdur Gölü’nde ise Su Jetleri ve Flybord gösterileri aynı anda gerçekleşti. Şampiyonada sporcular flyboard ile gölde çeşitli akrobasi hareketleri gerçekleştirdi. Süpermen kostümü giyerek Türk bayrağı taşıyan Uğraş Yurtseven’in gösterisi izleyicilerden büyük alkış aldı. Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz'inde katıldığı Burdur Kupası'nda Süleyman Şenay birinci olurken, Şenay'ı Saim Altında ve Ercan Akın takip etti. Bayanlar da ise Sevim Özer birinci, Gül Merve Gülcü ikinci ve Seda Özer'de üçüncü oldu.
Şampiyonayı eşi Nesibe Kürklü ile takip eden Burdur Valisi Hasan Kürklü, "Burdur Gölünü yaşamın içerisine almak ve bir takım aktiviteler yapmak olmazsa olmazlarımızdandır" dedi. Sujetinin herkes tarafından yapılabilir bir spor dalı olduğunu dile getiren Vali Kürklü, bu tür aktivitelerle insanlarımızın şehre bakış açılarının değiştiğini söyledi.
Türkiye Motosiklet Federasyonu ve Burdur Belediyesi işbirliğinde Burdur Gölü’nde ilk defa Türkiye Su Jeti ve Flyboard Şampiyonası düzenlediklerini Belirten Başkan Ercengiz, “Bundan sonra da Su Jeti ve Flyboard Şampiyonasını Burdur Gölü’nde düzenlemeye devam edeceğiz. Kazasız belasız şampiyonayı tamamladık. Güzel bir organizasyon oldu. Hemşehrilerimiz bizi yalnız bırakmadı. Şampiyonada dereceye giren sporcuları tebrik ediyor. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Bu haber 1875 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
 

Etkinlik Haberleri

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü

MXGP of Turkey Tanıtım Toplantısı Dünya Medyasında Büyük İlgi Gördü MXGP of Turkey tanıtım toplantısı dünya medyasında büyük ilgi görürken, yapılan haberlerde Türkiye'nin organiza...

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı

Eğitmen Denklik Başvuru Sonuçları Açıklandı Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından Eğitmen Denklik Başvuru ve Eğitmen Kursuna Katılacakların Listesi Açıklan...
TMF Vanda

BAŞKAN'DAN

 
Önemli Ricamız
1 İnsan 1 Bayrak 1 Ders
Yeniden Seçildik
Dindar Genç, Rol Model, KNN54

Vanda Çocuk Olmak
 
  
HAFTANIN VİDEOSU

MXGP OF TURKEY 2018 TANITIM


 

YAZARLAR

Hedefe Odaklanmak

Altyapı: Türkiye Motosiklet Federasyonu